Amerykanie wybrali swój ulubiony smartfon i nie jest to iPhone

W Stanach Zjednoczonych nieustająco trwa walka pomiędzy Apple i Samsungiem. Temu ostatniemu czasami udaje się “podkopać” pozycję koncernu z Cupertino. Jeden z sukcesów odniósł w marcu, kiedy to wyprzedził swojego największego rywala pod względem udziałów w amerykańskim rynku. Teraz Koreańczycy znów mają powody do dumy, ponieważ to właśnie ich urządzenie zostało wybrane ulubionym smartfonem Amerykanów.

W badaniu, przeprowadzonym przez The American Customer Satisfaction Index (ACSI), Samsung Galaxy Note 5 został nagrodzony tytułem ulubionego smartfona Amerykanów. Urządzenie uzyskało 86 na 100 punktów, pokonując tylko o jeden punkt iPhone’a 6S Plus (85/100). Co ciekawe, na trzecim miejscu ponownie znalazły się propozycje Koreańczyków. Galaxy S6 Edge Plus i Galaxy Note 4 zdobyły, ex aequo, 84 punkty. Za nimi znów ulokował się iPhone, tym razem 6S (83/100).

Choć Samsung w powyższym rankingu wygrał, to w kolejnym, gdzie badano poziom zaufania, jakim darzeni są dani producenci, musiał już ustąpić Apple. Koncern z Cupertino uzyskał 81 na 100 punktów, więc tym razem to Kalifornijczycy wyprzedzili Koreańczyków o zaledwie jeden punkt. Ci ostatni zdobyli bowiem 80 na 100 punktów. Co ciekawe, trzecia pozycja przypadła Motoroli (77/100). Marka ma swoje korzenie właśnie w Stanach Zjednoczonych i choć przechodziła w ostatnich latach z rąk do rąk (najpierw Google, potem Lenovo), to wciąż cieszy się sporym zaufaniem wśród klientów.

Źródło: ACSI przez SamMobile

Komentarze

 • Preza

  A ja nie ufam żadnemu producentowi, czy politykowi. Wszyscy mają nas za cycate blondyny :)

  • cyc997

   Coś w tym jest bo nieźle nas dymają ;p

   • zebba

    A może trochę edukacji, wysiłku i samodzielności? Nie dla was.

 • Tomasz Salich

  Cóż, pozostaje pogratulować Samsungowi wyników. Miejmy nadzieję że wraz ze wzrostem pozycji na rynku i zaufania poprawi się też dbałość o klienta – czas wspierania telefonu po premierze, szybkość wydawania aktualizacji (8 miesięcy od premiery 6.0, na SGS5 z wolnego rynku ni ma, Orange i T-Mobile już śmigają o.O).

Przeczytaj następny wpis

Recenzja HTC 10

Muzyczny flagowiec, który ma szansę na spory sukces

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona