Ważne

Apple iOS w wersji 9.3.3. został złamany, choć nie można dostać potrzebnych do tego narzędzi

Jailbreak iPhone’a nie jest nad wyraz skomplikoway, jednak narzędzia, dzięki którym było to dotąd możliwe, nie są łatwe do znalezienia w sieci. Jeden ze znawców tematu łamania zabezpieczeń w urządzeniach Apple, Luca Tedesco, twierdzi, że udało się mu zrootować iPhone’a z systemem w wesji iOS 9.3.3 na pokładzie.

I brzmi to całkiem nieźle, jednak narzędzia potrzebne, aby uzyskać taki efekt, nie zostały publicznie udostępnione. Tak samo jak te, których trzeba było użyć do złamania iOS w wersjach 9.3.1. lub 9.3.2. Niby się da, ale jednak dotrzeć do odpowiednich programów jest trudno. Wynika z tego, że Apple na razie wygrywa wojnę ze zwolennikami uwalniania swojego systemu.

To dość zastanawiające – co rusz słyszymy o tym, że jailbreak udało się wykonać na kolejnych wersjach iOS, ale żadne przydatne narzędzie, które mogłoby w tym pomóc, nie jest udostępnione. Obecnie najwyższymi wersjami, w których można jeszcze dostać się do ukrytych sekcji systemu, dzięki dostępnym programom, są iOS 9.0-9.1.

Apple zapewne będzie chciało utrzymać taki stan rzeczy, i blokować jailbreak tak długo, jak się da. Mimo tego, że jest on całkowicie legalny, to częściowo odcina dopływ gotówki do firmy. Po odblokowaniu systemu można bowiem korzystać z aplikacji spoza sklepu App Store.

Ciekawe, czy iOS 10 będzie jeszcze trudniejszy do złamania. Kolejną dużą aktualizację Apple zaprezentuje podczas konferencji w trakcie WWDC, serii wydarzeń zaplanowanych przez firmę w dniach 13-17 czerwca.

źródło: tech.firstpost.com

Komentarze

 • Ja

  Czy ktoś normalny jeszcze używa tego systemu poza wielkodupymi “celebrytkami” z Instagrama, gimbazą i co głupszymi nowobogackimi? Aha, przepraszam, zapomniałem o grupie upośledzonych technicznie, którzy “kochają ajfona, bo wszystko jest takie kolorowe i proste”.

  • Kris

   100/100 – lepiej bym tego nie ujął!!!

   • Lynx

    Zwolennicy samsuga idźcie na fora samsunga i przestańcie chrzanić bo to już nudne zaczyna sie robić. Android to android tamto. Miałem telefon z Androidem i nie chce mieć nigdy wiecej. A nie wchodzicie na typowe dla iPhonów posty i sie wymądrzacie jaki to android nie jest lepszy. Ale nikt nie potrafi zobaczyć ze iOS jest dużo stabilniejszy jak android i niektórym o to właśnie chodzi, pomijając ze iphony wyglądają dużo lepiej jak nie jeden plastikowy samsung.

  • 克木匠

   To tylko telefon. Czemu masz taki ból dupy ?

   • olo

    Przecież prawde napisał. Podpisuje się pod tym rekami i nogami Na ból dupy nie cierpię – używam na codzien maców (w tym mac pro) IPhone miałem – nigdy więcej nie chce tego dziadostwa. W czasach mulącego Andka jeszcze miały sens ale dzisiaj ? Od blisko 2 lat używam Note4 – telefon chodzi jak nowy !

  • Tomasz Salich

   Napiszę to tak prosto jak się da bo jeżeli w swoje argumenty wplatasz obrażanie innych ludzi to jesteś głupi.
   Wyobraź sobie pyszne danie w restauracji które możesz sam komponować. Wybierasz między mięsem takim a takim, do tego dodatki takie a takie, wino takie a takie. Wspaniale, nie? A teraz wyobraź sobie talerz zupy pomidorowej. Jest zrobiona, nie możesz za dużo w niej zmienić. Wyobraź sobie że są ludzie którzy wybiorą zwykłą zupę BO PO PROSTU JĄ LUBIĄ.

   Ja nie wiem, czemu ludzie muszą zawsze porównywać: ta konsola jest lepsza bo to, tamten system jest lepszy bo tamto a nikt nie potrafi zrozumieć że niektórzy ludzie PO PROSTU LUBIĄ iPhone’a i dlatego go kupują.

   Wracając do pytania – tak, ja używam tego systemu na iPadzie – telefon mam od Samsunga. Moglibyśmy teraz zacząć szermierkę dlaczego jakiśtam tablet od Samsunga jest lepszy od iPada – obydwaj bylibyśmy w stanie przytoczyć argumenty ale wiesz co? Nie zacznę tej dyskusji z kilkukrotnie już przytoczonego powodu – bo iPad po prostu bardziej mi się podobał.

   • Maciej Szkudlarek

    Dużo osób używa z przyzwyczajenia bo pamiętają czasy androida 2.3. Mogliby używać dwukrotnie tańszego telefonu z androidem ale są zbyt leniwi by spróbować czegoś innego

    • Tomasz Salich

     Dwa razy tańszy telefon nie będzie tak płynnie działał jak iPhone który jest tak zoptymalizowany jak to tylko możliwe (a ilość wyjątków jest marginalna – możemy mówić o Honorze 7 czy Huawei P8 za 1600zł ale znaczna część reszty rynku w tym przedziale cenowym to, cóż, lipa). A telefon który będzie wydajnością dorównywał iPhone’owi czyli np flagowy Samsung… kosztuje prawie tyle samo! Do tego to, jak Samsung np wydaje aktualizacje do urządzeń. To wszystko ludziom może się nie podobać. Od jApka dostajesz telefon gotowy do używania w którym nic nie trzeba zmieniać, aktualizacje są wydawane momentalnie i ludzie po prostu to lubią. To nie jest konflikt Północ-Południe z czasów Wojny Secesyjnej że trzeba się opierać na motywacjach, ideologiach. Jeden lubi jak mu cyganie grają, drugi jak mu buty śmierdzą.

     • Maciej Szkudlarek

      Jeśli chodzi o płynność to nawet średniaki chodzą płynnie, mamy 2016 rok a nie 2012. Jeśli chodzi o wydajność to są stosunkowo tanie smartfony na snapie 820- Mi5, zuk z2, le max 2. Wszystkie trzy są tańsze od Ajfona

 • Lawstorant

  Jailbreak jest legalny w USA. W Polsce nie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona