Ważne

Apple iOS w wersji 9.3.3. został złamany, choć nie można dostać potrzebnych do tego narzędzi

Jailbreak iPhone’a nie jest nad wyraz skomplikoway, jednak narzędzia, dzięki którym było to dotąd możliwe, nie są łatwe do znalezienia w sieci. Jeden ze znawców tematu łamania zabezpieczeń w urządzeniach Apple, Luca Tedesco, twierdzi, że udało się mu zrootować iPhone’a z systemem w wesji iOS 9.3.3 na pokładzie.

I brzmi to całkiem nieźle, jednak narzędzia potrzebne, aby uzyskać taki efekt, nie zostały publicznie udostępnione. Tak samo jak te, których trzeba było użyć do złamania iOS w wersjach 9.3.1. lub 9.3.2. Niby się da, ale jednak dotrzeć do odpowiednich programów jest trudno. Wynika z tego, że Apple na razie wygrywa wojnę ze zwolennikami uwalniania swojego systemu.

To dość zastanawiające – co rusz słyszymy o tym, że jailbreak udało się wykonać na kolejnych wersjach iOS, ale żadne przydatne narzędzie, które mogłoby w tym pomóc, nie jest udostępnione. Obecnie najwyższymi wersjami, w których można jeszcze dostać się do ukrytych sekcji systemu, dzięki dostępnym programom, są iOS 9.0-9.1.

Apple zapewne będzie chciało utrzymać taki stan rzeczy, i blokować jailbreak tak długo, jak się da. Mimo tego, że jest on całkowicie legalny, to częściowo odcina dopływ gotówki do firmy. Po odblokowaniu systemu można bowiem korzystać z aplikacji spoza sklepu App Store.

Ciekawe, czy iOS 10 będzie jeszcze trudniejszy do złamania. Kolejną dużą aktualizację Apple zaprezentuje podczas konferencji w trakcie WWDC, serii wydarzeń zaplanowanych przez firmę w dniach 13-17 czerwca.

źródło: tech.firstpost.com

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona