Ważne
Wiko VIEW

Hiszpanie prezentują 6-calowy smartfon z Windows 10 Mobile

Microsoft niedawno zwiększył maksymalne rozmiary dopuszczanych smartfonów z Windows 10 Mobile. Jednak jeszcze przed tymi zmianami hiszpańska firma Funker przygotowała własny sprzęt z najnowszą wersją systemu operacyjnego z Redmond. Poznajcie W6.0 Pro 2.

Duże smartfony z Windows Phone nie należą do częstego widoku, jeszcze mniej jest na rynku tak dużych urządzeń z Windows 10 Mobile, czyli najnowszym wydaniem mobilnego systemu Microsoftu. Sama firma z Redmond trzyma się w swoich smartfonach raczej okolic 5 cali, nie zapuszczając się specjalnie na większe urządzenia.

Hiszpańska firma Funker właśnie zaprezentowała 6-calowy phablet z Windows 10 Mobile – W6.0 Pro 2. To następca W5.5 Pro – 5,5-calowego produktu. Nowy smartfon ma ekran Full HD, poza tym procesor Snapdragon 617 wspierany przez 3 GB pamięć RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. W6.0 Pro 2 obsługuje też tryb Continuum, co wydaje się bardzo logicznym posunięciem.

Do tego wszystkiego doliczyć jeszcze trzeba kamerę 13 megapikseli i przedni aparat 5 megapikseli do robienia selfie. A także baterię – 3900 mAh. Cena? Jeszcze nieznana, być może w okolicach 300 – 400 euro. No i na początek najprawdopodobniej będzie trzeba się pofatygować do Hiszpanii, jeżeli jesteście zainteresowani tą nowością.

Źródło: MSPoweruser

Komentarze

 • Ja

  Miejmy nadzieję, że producent przygotuje odpowiednio duże stany magazynowe, by nadążyć za szalonym popytem. Co najmniej 10 sztuk, a może nawet 20.

  • miku666

   czemu tak mysślisz na mam LUMIE 1520 Z windows phone 10 i nie narzekam ciekaw jestem tylko tego aparat i baterii jak się sprawują a cena dość dobra jak wyjdzie na rynek to się okaże

   • kamil

    Android zrobił się na tyle płynnym systemem, że WM chyba nie ma już racji bytu. Uratować może ten fon raczej tylko cena. Wierzę jednak, że MS ostatniego słowa jeszcze nie powiedział.

  • dodoPL

   Nie wyrobią się. Myślę że będą musieli otworzyć nową fabrykę jak Xiaomi :o O nie…

 • ha. on demand

  Wszyscy – razem- do kupy, producenci „smatfonów” z windowsem sprzedali w 1Q2016 100 tys. sztuk urządzeń. To nawet już nie jest zabawne.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona