Ważne

Kolejne zamieszanie wokół nowych smartfonów Moto – seria Moto X jednak nie zniknie?

Od dłuższego czasu wokół Lenovo panuje lekkie zamieszanie. Zaczęło się jednak ono tworzyć nie od momentu przejęcia Motoroli, a od chwili “przebrandowania” jej urządzeń na Lenovo Moto. W dodatku niedawno pojawiła się plotka, że seria Moto X zostanie zastąpiona przez Moto Z, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację. I wcale nie klaruje jej kolejny przeciek, sugerujący, że chiński producent wcale nie ma zamiaru “pozbyć” się z portfolio linii Moto X.

Jak wiemy, na 9 czerwca Lenovo zaplanowało dużą konferencję, podczas której zobaczymy m.in. smartfon Project Tango oraz nowości produktowe spod szyldu Lenovo Moto. Według niedawnych doniesień, te ostatnie miały pochodzić z serii Moto Z, mającej zastąpić linię Moto X. Tymczasem niektórzy twierdzą, że tak się nie stanie. A przynajmniej nie do końca.

Według informacji, podanych przez źródło, 9 czerwca Lenovo zaprezentuje 3 ex-Motorole: Moto Z a.k.a. Droid Turbo 3Moto X Style 2 oraz Moto X Play 2 a.k.a. Droid Maxx 3. Jak więc widać, owszem, do portfolio dołączy seria Moto Z, ale nie “wyprze” ona Moto X. Ta ostatnia zostanie wzbogacona o następców Moto X Play oraz Moto X Style, natomiast sukcesor Droid Turbo 2 a.k.a. Moto X Force (w Europie) będzie jednocześnie pierwszym przedstawicielem linii Moto Z. Nieco to skomplikowane, a wszystko przez to, że w Stanach Zjednoczonych stosowana jest nieco inna nomenklatura.

Chociaż powyższa “teoria” jest zaskakująca i wzbudza pewne “zastrzeżenia”, trzeba zauważyć, że informacje pochodzą z dość wiarygodnego źródła (znanego też jako hellomotoHK na Google+). Na szczęście konferencja Lenovo już niedługo, więc wkrótce wszystko powinno się ostatecznie wyjaśnić.

Te wpisy mogą Cię zainteresować:

Źródło: MotClub HK

Komentarze

 • kamilek2424

  Ja to widzę tak, że linia Moto X Style to najzwyczajniejsze flagowce, a seria Moto Z to modele premium.

  • stark2991

   Obecne Moto X Style i Play to bardziej pół-flagowce, albo superśredniaki i tak pozostanie, natomiast linia Z ma być wyraźnie powyżej (wyższa literka)

 • Konrad Uroda-Darłak

  Oby było warto czekać na Moto X Play 2, bo na razie wstrzymuje się z zakupem I generacji :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona