Ważne

Kontrola gestami w wirtualnej rzeczywistości? Tak, ale w tej opartej o smartfona

Kontrolowanie aplikacji wirtualnej rzeczywistości ze smartfonem jest dość problematyczne. Niby w goglach mogą być wbudowane przyciski i gładziki, lecz i tak wszystko robi się po omacku, a na początku nie jest to zbyt łatwe. Można także podłączać do telefonu jakieś dodatkowe kontrolery, lecz trzeba w ogóle taki mieć. Na szczęście już niedługo sytuacja może się zmienić.

Firma EyeSight Technologies opracowała system obsługi gestami w aplikacjach bazujących na wirtualnej rzeczywistości, której sercem jest smartfon włożony w gogle. Do kontroli gestami wykorzystywana jest tylna kamera wbudowana w smartfona, rozpoznająca poruszającą się przed nią dłoń. Wyglądać to może tak jak na filmie poniżej:

System powinien współpracować z Androidem i iOS, i jest niezależny od modelu używanych gogli. Nie wiadomo jeszcze kiedy taki sposób obsługiwania aplikacji wejdzie w życie, bo jest to zależne od producentów aplikacji do wirtualnej rzeczywistości.

Szkoda, że wcześniej producenci na to nie wpadli, bo to znacząco by ułatwiło obsługę i sprawiło, że przebywanie w wirtualnej rzeczywistości byłoby jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

Źródło: engadget

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona