Tegoroczny flagowiec Asusa w kolejnym benchmarku, ale… w nieco słabszej konfiguracji

Premiera trzech smartfonów z serii Zenfone 3 za niewiele ponad tydzień (dokładnie 30 maja), więc to już ostatnie chwile, abyśmy dowiedzieli się na ich temat coś jeszcze. Tym razem jedno z urządzeń trafiło do GFXBench. Nie jest to jednak to samo, które „gościło” niedawno w AnTuTu. Czyżby więc Asus szykował więcej niż jeden wariant swojego flagowca?

Co ciekawe, benchmark nie informuje wprost, że mamy tu do czynienia z Asusem Zenfone 3. Moglibyśmy więc zupełnie pominąć to urządzenie, gdyby nie fakt, że @rquandt przekonuje, iż jest to właśnie ten smartfon. Przyjrzyjmy się więc, co ma on do zaoferowania.

Już na wstępie pojawia się kolejna „nieścisłość”. GFXBench podaje bowiem, że wyświetlacz ma rozdzielczość Full HD (1080×1920) i przekątną… 13,8 cali. Najpewniej jest to jednak błąd benchmarku (czasami mu się zdarza „pomylić” w kwestii tego parametru). Zwłaszcza, że dalej jest mowa o czterordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 820 z grafiką Adreno 530, a są nikłe szanse na pojawienie się na rynku tabletu z tym układem.

Pozostała specyfikacja urządzenia obejmuje: 4 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 21 Mpix z możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 4K i (co najmniej jedną) diodą doświetlającą LED, kamerkę 8 Mpix na przodzie, NFC oraz system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow.

Asus Zenfone 3

Jak wspomniałem na początku, AnTuTu podawało nieco inną specyfikację Asusa Zenfone 3. Testowany przez niego smartfon miał więcej pamięci wewnętrznej (32 GB vs 16 GB) oraz aparat o większej liczbie megapikseli (23 Mpix vs 21 Mpix). Benchmark nie podał przekątnej ekranu, więc ta kwestia pozostaje „otwarta” (sama rozdzielczość się zgadza).

Możliwe więc, że 30 maja Asus zaprezentuje nie jednego, a co najmniej dwa flagowce. Czy jednak rzeczywiście tak się stanie? Musimy uzbroić się w cierpliwość, bowiem z jednej strony dane z GFXBench wywołują (zbyt) wiele wątpliwości, natomiast z drugiej @rquandt cieszy się dobrą opinią i może mieć rację, że naprawdę jest to Zenfone 3.

Źródło: GFXBench przez @rquandt

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona