Zeszłoroczny flagowiec Huawei (w końcu) zaktualizowany do Androida 6.0 Marshmallow

Zeszłoroczny flagowiec Huawei (w końcu) zaktualizowany do Androida 6.0 Marshmallow

Huawei obiecywał, że P8 i P8 Lite otrzymają aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow w pierwszym kwartale 2016 roku. Tak się jednak nie stało, a użytkownicy obu modeli musieli cierpliwie czekać, aż producent sobie o nich przypomni i udostępni ich smartfonom nową wersję oprogramowania. Co ciekawe, pierwszy w kolejności dostał ją wariant z dopiskiem Lite. Dopiero teraz (czyli ponad tydzień później) trafia ona do posiadaczy zeszłorocznego flagowca.

Nie da się ukryć rozgoryczenia, że nawet Samsung, który nie cieszy się najlepszą (a prawdę mówiąc, to jedną z najgorszych) opinią w kwestii polityki aktualizacji, zdążył już udostępnić Androida 6.0 Marshmallow wszystkim modelom z serii Galaxy S6. Skoro jednak zrobił to (w końcu) również Huawei, to nie pozostaje mi nic, jak przeprowadzić Was przez ten proces.

Na samym początku zaleca się wykonanie kopii zapasowej całej zawartości smartfona, bowiem po pobraniu i zainstalowaniu aktualizacji najlepiej jest przywrócić ustawienia fabryczne – wtedy nie powinny (przynajmniej w teorii) wystąpić żadne problemy z nową wersją oprogramowania.

Wszystkie kroki, jakie należy wykonać, przedstawiono na poniższych screenach. W tym momencie należy zaznaczyć, że aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow dostępna jest obecnie tylko dla egzemplarzy, pochodzących z tzw. wolnej sprzedaży oraz z sieci Orange.

Jeśli nie wyszukuje Wam aktualizacji, możecie wgrać ją ręcznie. W tym celu musicie najpierw udać się na odpowiednią stronę producenta, a następnie pobrać plik Huawei P8 Firmware (GRA-L09, Android 6.0, EMUI4.0, C432B321a), ważący 1,57 GB. Potem należy go skopiować do pamięci smartfona lub na kartę pamięci (koniecznie do katalogu dload!) i wybrać w Aktualizatorze Aktualizację lokalną.

Huawei obiecuje, że Android 6.0 Marshmallow dla egzemplarzy, pochodzących z innych sieci komórkowych pojawi się wkrótce, ale w zależności od operatora może to trwać do kilku tygodni.

Źródło: Huawei

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona