Intel dostarczy jednak tylko 50% wszystkich modemów LTE do iPhone’a 7

Od przeszło miesiąca byliśmy przekonani, że za dostarczenie modemów LTE do tegorocznych iPhone’ów w całości odpowiedzialny będzie Intel. Tymczasem najnowsze doniesienia sugerują, że Apple nie ma zamiaru polegać tylko na jednym kontrahencie.

Źródła związane z tematem informują, że Intel dostarczy jedynie 50% modemów LTE do tegorocznych iPhone’ów (cały czas nie mamy pewności, czy będą trzy, czy tylko dwa). Amerykański koncern podobno podpisał już nawet umowy z TSMC oraz KYEC, które mają zająć się produkcją zaprojektowanego przez niego komponentu, aczkolwiek żaden z ww. nie potwierdził tego oficjalnie (ale i nie zaprzeczył).

Całe zamieszanie wokół tego, kto dostarczy modemy LTE do tegorocznych iPhone’ów wynika z faktu, że niecały miesiąc temu Qualcomm ogłosił, iż wisi nad nim widmo utraty dużego klienta, który rozważa nawiązanie współpracy z jednym z jego największych konkurentów. Analitycy wówczas zgodnie uznali, że chodzi tu Apple, które już od trzech lat zleca produkcję modemów LTE Qualcommowi.

Decyzja koncernu z Cupertino jest zrozumiała, bowiem bezpieczniej jest współpracować z przynajmniej dwoma (niż tylko jednym) kontrahentami. Zapewnia to bezpieczeństwo i daje pewność, że w przypadku wystąpienia zdarzenia losowego produkcja nie “stanie” z powodu “przestoju” u dostawcy danego komponentu.

Na koniec trzeba dodać, że Apple postara się, aby użytkownicy tegorocznych iPhone’ów nie odczuli żadnej różnicy w korzystaniu z jednego i drugiego modemu. Ciekawe, jak ma zamiar uzyskać ten efekt, bowiem obie jednostki zapewniają różną prędkość przesyłu danych (Qualcomm MDM9635: odbieranie do 300 Mbit/s, wysyłanie do 50 Mbit/s; Intel 7360 LTE: pobieranie do 450 Mbit/s, wysyłanie do 100 Mbit/s).

Źródło: DigiTimes

Komentarze

 • Paweł

  Intel nie powinno łączyć się z firmą Apple która wspiera terrorystów.

 • Vezon

  o czym ty Pawel mówisz, to ze nie daje dostępu do prywatnych danych to oznacza ze wspiera terrorystow? ludzie naprawę sa tak głupi myśląc ze oddanie dostępu do swoich danych zmniejszy ryzyko ? sami i to świadomie ograniczamy swoja wolność. Po to wymyślają czytniki lini papilarnych w telefonie żeby żadna niepowołana osoba nie miała do niego dostępu , idąc twoim tokiem rozumowania można tego zaniechać bo po co , niezablokowany telefon daje możliwość sprawdzenia go innej osobie co zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji

  • Paweł

   Wiesz Vezon ja nie przechowuje na telefonie żadnych tajemnic i o tajemnicach nie rozmawiam przez telefon. Trzymanie ważnych informacji na telefonie to mógłbym wyjść na balkon i wszystko wykrzyczeć. Wolę udostępnić byle jakie informację niż być rozerwany przez jakiegoś kretyna który marzy o dziewicach na które jego nie stać w normalnym życiu.
   Oficjalnie jeszcze nie wiemy czemu Apple wspiera terrorystów, ale może kiedyś się dowiemy. Może kiedyś tą informację ktoś sprzeda prasie.

 • wum

  Z pytankiem czy ktoś mial lub ma lte w Areo 2? Miałem u nich tylko darmowy internet i myślę nad lte, tylko czy oni są godni polecenia, czy lepiej brac tych najbardziej znanych?

  • Na stronie Aero2 możesz wpisać w wyszukiwarce hasło “zasięg LTE” i sprawdzić na mapach zasięg sieci, zarówno w przypadku urządzeń stacjonarnych (modem z anteną), jak i mobilnych (tablet, smartfon).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona