Ważne

Router FRITZ!Box 6820 LTE w ofercie Play

Operatorzy stacjonarni mają coraz lepsze pokrycie swoją infrastrukturą, w tym światłowodową. Wciąż jednak jest pewien, niemały odsetek miejsc, w których jedynym ratunkiem jest internet bezprzewodowy, czy to świadczony przez lokalne sieci radiowe, czy przez operatorów komórkowych. Propozycję opartą na bazie ostatniego wymienionych wariantów przygotowały dla klientów firmy AVM (producent sprzętu sieciowego FRITZ!) i Play.

FRITZ!Box 6820 LTE, bo o nim mowa, to niewielki (choć, ze względu na konieczność zasilania sieciowego, niezbyt mobilny) router. Modem wbudowany w urządzenie pozwala przesyłać dane z prędkością do 150Mbit (LTE Cat 4), pracuje w częstotliwościach 800 MHz, 1,8 GHz, 2,6 GHz, 2,1 GHz, 900 MHz, 850 MHz,  (dla LTE) oraz 2,1 GHz, 900 MHz, 850 MHz. (UMTS). Urządzenie ma jeden port Gigabit Ethernet, a sieć bezprzewodowa (Wireless N, 2.4GHz) może pracować z prędkością do 450Mbit/s.

Router pracuje pod kontrolą systemu Fritz!OS (obecnego także w innych produktach firmy) w wersji 6.50. Oprogramowanie oferuje opcje kontroli rodzicielskiej, dostępu do sieci VPN (router pracuje jako klient VPN, bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji na komputerze). Warto też zwrócić uwagę na funkcję sieci dla gości – router tworzy osobną sieć, odizolowaną od naszej domowej.  Każdy egzemplarz ma unikalne hasło sieci bezprzewodowej.

FRITZ!Box 6820 LTE jest obecnie dostępny wyłącznie w sieci Play, w ofercie za 89 złotych miesięcznie (no limit, po wykorzystaniu 100GB w okresie rozliczeniowym prędkość spada do 1Mbit/s, działa w sieci własnej Play) z umową na 24 miesiące za urządzenie zapłacimy złotówkę.

Router w wolnej sprzedaży będzie dostępny od czerwca, a jego sugerowana cena detaliczna to 899 złotych.

Autorem wpisu jest Arek Sęga, znany jako @asegPL

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona