Ważne

iPhone 7 znacznie trudniejszy w produkcji niż poprzednie modele

Produkcja iPhone’a 7 już ruszyła. Taśmy produkcyjne Foxconn i innych azjatyckich firm poszły w ruch. Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych przecieków i zdjęć z produkcji. Dlaczego w tym roku zaczęto prace tak wcześnie?

Jak pisaliśmy wczoraj, produkcja iPhone’a 7 już się rozpoczęła. Wcześniej niż w przypadku poprzenidch modeli, które – jak np. iPhone 6s czy iPhone 6 – trafiały na taśmę Foxconnu dopiero w lipcu. Teraz zaś mowa jest o tym, że zatrudniono nowych pracowników, aby wyrobić się przed planowaną premierą flagowca Apple’a.

Skąd taki pośpiech? Zdaniem gazety Economic Daily powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że iPhone 7 –

jest znacznie bardziej skomplikowany niż wszystkie pozostałe iPhone’y

Tropem idzie CNBC, którego dziennikarze twierdzą, że to właśnie stało się powodem tak wczesnego rozpoczęcia produkcji iPhone’a 7. Zdaniem CNBC chiński oddział Foxconnu zatrudnia na potęgę nowych pracowników do obsługi taśm produkcyjnych. To samo ma robić inny podwykonawca Apple’a – Pegatron.

Sprawa staje się jeszcze ciekawsza, jeżeli porównamy ją z dotychczasowymi doniesieniami na temat wyglądu iPhone’a 7. Według informacji najnowszy smartfona Apple’a nie będzie się niemal wcale różnił od poprzednika – znikną jedynie paski na tylnej obudowie odpowiedzialne za działanie anteny.

Skąd zatem tak wielkie trudności w produkcji iPhone’a 7? Być może powodem są aż trzy warianty, w jakich ma pojawić się smartfon (wersja podstawowa, powiększona, pro). Albo też liczba zmian wewnątrz urządzenia jest znacznie większa niż słyszymy z pogłosek.

Źródło: BGR, CNBC

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona