Ważne

Tylko w Indiach MediaTek sprzeda w tym roku jedną dziesiątą swoich procesorów

Indie to drugi pod względem wielkości rynek na świecie. Jedni producenci, jak Apple, szukają różnych sposobów, aby zwiększyć na nim swoje udziały. Innym za to, jak na przykład MediaTekowi, przychodzi to o wiele łatwiej. Tajwańczycy szacują, że w tym roku aż 10% wyprodukowanych przez nich procesorów znajdzie się w urządzeniach, zakupionych przez Hindusów.

Arthur Wang, starszy dyrektor i kierownik sprzedaży na rynkach rozwijających się, szacuje, że Indie w najbliższej przyszłości będą jednym z kluczowych rynków dla MediaTeka. Spodziewa się również dużego wzrostu zapotrzebowania na procesory, obsługujące łączność LTE, a nie tylko 3G.

W 2015 roku dostarczono łącznie na rynek 400 milionów układów, z czego 33 miliony trafiły do urządzeń, sprzedanych w Indiach. W tym roku spodziewany jest wzrost do 10%, głównie z uwagi na fakt intensywnej rozbudowy infrastruktury, umożliwiającej łączność 4G w tym kraju. Co ciekawe, 40% procesorów (tj. 160 milionów) posiadało wbudowany modem LTE, podczas gdy jeszcze rok wcześniej (tj. w 2014) było to zaledwie 40 milionów.

Równocześnie oczekuje się gwałtownego wzrostu adopcji technologii VoLTE, głównie dzięki powstaniu nowego operatora Reliance Jio. Obecnie funkcjonujący, jak Airtel, Vodafone czy Idea, oferują już taką możliwość, jednak jej zasięg ograniczony, a większość rejonów nie ma jeszcze do niej dostępu.

Źródło: NDTV przez Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona