Sneakairs – inteligentne buty działające jak nawigacja GPS

Dotychczas miałem wrażenie, że producenci ubieralnych gadżetów (wearables) celują bardziej w estetykę niż funkcjonalność. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać. Poznajcie “Sneakairs” – buty, które zaprowadzą Was do celu.

Firma easyJet zaprojektowała buty – całkiem zgrabne notabene – które pozwalają na współpracę z nawigacją GPS w smartfonie. Za pośrednictwem połączenia Bluetooth Sneakairs odbierają informacje o kierunku celu, do którego zmierzamy. Następnie za pomocą wibracji pomagają nam wybrać właściwą trasę.

Proste, ale kapitalne rozwiązanie. Ile razy korzystaliście z Map Google czy innej nawigacji, żeby trafić pod właściwy numer na blokowisku lub dużym osiedlu? Zamiast błądzić w labiryncie domów z telefonem wyciągniętym przed siebie mielibyśmy buty, które dyskretnie informują nas, czy zmierzamy w dobrym czy też złym kierunku.

W promocyjnym klipie wideo easyJet podsuwa jeszcze inne, ciekawe zastosowanie swoich inteligentnych butów. Mogłyby wspierać nas w zwiedzaniu nowych miejsc, a także stanowić nieocenioną pomoc podczas turystyki. Dzięki współpracy z aplikacją easyJet na smartfony i smartwatche, Sneakairs mogą być bardzo przydatnym gadżetem – nie tylko kolejną ciekawostką.

Na razie buty są w fazie prototypu, nie kupimy ich więc w sklepie. Testerzy sprawdzali ich działanie m.in. w Barcelonie do nawigacji po mieście i okolicznych atrakcjach turystycznych (Casa Milà Gaudiego). Data ewentualnego wprowadzenia produktu na rynek nie jest jeszcze znana.

Źródło: Daily Mail

Komentarze

  • Wojtek Marchewka

    Nie jest to głupie, ale jak sobie poradzi z prowadzeniem to mam obawy, ponieważ do celu prowadzi wiele dróg, więc buty mogą się gubić i podawać nie właściwe sygnały stopom, co będzie prowadziło to zabawy w ciepło i zimno,no i zostaje kwestia interpretacji wibracji przez użytkownika, może się okazać że zrobimy więcej km niż to by miało miejsce w obserwacji ekranu, ale jestem za nowymi rozwiązaniami i kibicuję takim projektom

  • edog

    Ja rozpaczliwie szukam kalesonów elektronicznych i majtek eletrostatycznych dla dziewczyny z wbudowanymi przeglądarkami i strumieniowaniem na TV portali randkowych. Będzie gitara, jak będą miały funkcje rozpoznawania twarzy i innych części ciała( i nie tylko…) Może ktoś wie czy już i gdzie można to kupić? Czy google przewiduje oprogramowanie dla tego typu AndroidWear?

    • Poczekaj, poczekaj – jeszcze trochę. Kiedyś wszyscy śmiali się z lodówek z Androidem…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona