Ważne

Nowa wersja Sklepu Google Play z testowaniem aplikacji

Niby mała zmiana, a cieszy. Google właśnie zaczął wprowadzać kolejną aktualizację sklepu dla Androida. W wersji Google Play 6.7 pojawiła się oczekiwana funkcja zapisywania się do testów aplikacji. Może się przydać.

Wprawdzie możliwość testowania aplikacji Google Play dostępna była już od jakiegoś czasu, to jednak dotychczas dostęp do tego rozwiązania był nieco utrudniony. Użytkownik, który chciał skorzystać np. z publicznych testów jakiejś aplikacji, musiał najpierw zapisać się do niej – np. z poziomu strony Google+ dewelopera.

Teraz proces ten został znacznie uproszczony. Od wersji 6.7 będziemy mogli zapisywać się do testów aplikacji czy gier – a także opuszczać testy – bezpośrednio z poziomu Sklepu Play. Będzie więc dużo łatwiej i wygodniej. Szkoda tylko, że Google nie zdołał jeszcze wprowadzić tego rozwiązania dla wszystkich rodzajów testów aplikacji. Nadal bowiem do niektórych wersji testów wymagane jest zewnętrzne logowanie z poziomu Google +.

google-beta-testy

Funkcja, o której informujemy jest o tyle ważna, że coraz więcej deweloperów korzysta z opcji publicznych testów – zwłaszcza w przypadku dużych aplikacji. Dla twórców programów to same korzyści (feedback!) z kolei zwykli użytkownicy uzyskują darmowy dostęp do gier czy aplikacji, które w wersji finalnej mogą kosztować sporo pieniędzy. Korzyści zatem są obustronne.

Warto sprawdzić, czy masz już wersję 6.7 Sklepu, a potem zacząć rozglądać się za testowymi wydaniami aplikacji i gier w Sklepie Play.

Źródło: Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona