Wiko VIEW

Mapy Google z trybem samochodowym dla każdego

Już na początku roku Google zaczęło uruchamiać w Mapach Google dla systemu Android funkcję trybu samochodowego. Początkowo tryb przewidziany był tylko dla wybranych krajów, ale już jest dostępny globalnie.

Tytułowy tryb samochodowy wygląda jak nawigacja, ale bez wyznaczonego celu podróży. Jego przewagą nad mapami jest to, że od razu wyświetla propozycję dojazdu do adresu dodanego w zakładce “Twoje miejsca”, podając przy okazji czas dojazdu do niego. Długo wyczekiwaną możliwością jest opcja dodawania punktów pośrednich w samej aplikacji. Wybierając najpierw cel podróży, możemy później dodać do niego inne miejsce jako pośredni punkt trasy. Niestety można dodać tylko jeden dodatkowy punkt trasy.

Jak uruchomić tryb samochodowy? Wystarczy włączyć Mapy Google i w menu aplikacji wybrać Włącz tryb samochodowy. Poza wspomnianymi wcześniej podpowiedziami tryb samochodowy ma te same funkcje, które znamy z nawigacji. Poza adresami konkretnych miejsc, możemy także wyszukiwać najbliższe stacje paliw, parkingi, punkty gastronomiczne, sklepy, szpitale i bankomaty. By szybko wejść do trybu samochodowego można też ustawić skrót na pulpicie, co nawet same Mapy Google proponują po włączeniu trybu samochodowego. Jeśli nie ustawimy skrótu od razu to zawsze możemy go dodać do pulpitu z menu widgetów.

Dajcie znać czy tryb samochodowy dostępny jest także u Was i co myślicie o takim rozwinięciu nawigacji.

Źródło: googleblogandroidpolice via tablety.pl

Komentarze

 • Foorio

  Czy tryb samochodowy dziala w trybie offline? Sprawdzilem, mam w mapach google, ale nie testowalem jeszcze podczas jazdy.

  • Lukasz Misinski

   tak, działa także offline.

 • powell

  U mnie jest, ale jeszcze nie testowałem.

 • symz

  Tylko czekać aż wkońcu GM połączą się z Waze.

 • VMortens

  Jakieś ‘ale’ zwyczajnie musi być – zaplanuj sobie wcześniej dłuższą trasę przejazdu (nie daj boziu kilka krajów) z tylko jednym punktem pośrednim.

 • xTotti

  Ciekawe kiedy będzie na iPhone’ach :P

 • Andrzej Tałajko

  Mam tylko tryb samochodowy. Jak go wyłączyć?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona