Ważne

Google jest za równouprawnieniem i chce dodać nowe emoji z kobietami w strojach służbowych

Chociaż żyjemy w XXI wieku, to wciąż możemy spotkać się z gorszym traktowaniem kobiet w naszym środowisku. Winne są głównie stereotypy, które są bardzo często krzywdzące dla piękniejszej części naszego społeczeństwa. Google postanowiło w pewien sposób “docenić” płeć żeńską i zwróciło się do Unicode o wprowadzenie 13 nowych emoji, przedstawiających kobiety w strojach służbowych.

Unicode jest konsorcjum, odpowiedzialnym za akceptowanie kolejnych emocji (po uprzednim upewnieniu się, że będą one wyświetlały się tak samo na wszystkich platformach i w różnych aplikacjach, służących do komunikacji). Google zwróciło się o dołączenie 13 nowych obrazków, przedstawiających kobiety w strojach służbowych. Pojawiły się różne profesje, m.in. lekarka, naukowiec, nauczycielka, businesswoman, inżynierka, farmerka i piosenkarka. Idea jest prosta – pokazanie i docenienie, że kobiety również mogą wykonywać ww. zawody, w niektórych przypadkach uważane za typowo “męskie”.

Jak widać w powyższych tabelach, aby “stworzyć” – na przykład – programistkę, należy połączyć emoji kobiety i komputera, a w przypadku farmerki emoji kobiety i traktora. Oczywiście Google mogłoby to zrobić samo w swojej klawiaturze za pomocą odpowiednich algorytmów, ale cel jest taki, aby było to dostępne dla wszystkich, na wielu różnych platformach i aplikacjach textingowych.

Na początku zabiegi Google mogą wydawać się “głupie”, ale nie można zapominać, ze emoji są obecnie najpopularniejszym sposobem komunikacji (oczywiście nie we wszystkich przypadkach, ale bardzo często). Dodanie nowych obrazków może ułatwić porozumiewanie się i dokładniejsze wyrażanie swoich intencji.

Źródło: Android Headlines

Komentarze

 • asad

  Zamiast wymyślać nowe to mogliby pozbyć się wszystkich.

 • Krzysztofsf

  A bedzie kobieta w burce lub czarczafie?

 • kajtam

  Całe to emoji jest tak potrzebne jak zęby w d#pie… Emoty były, są i powinny pozostać tekstowymi.

  • LCD

   Wracamy do pisma obrazkowego :-D

 • Tortilla

  Żyjemy w 2016 roku i dalej nie potrafimy zrozumieć, że pchanie “równouprawnienia” WSZĘDZIE nie ma po prostu sensu.
  Zgodzę się, że pensje powinny być takie same, że każdy powinien mieć równe uprawnienia. Ale robienie ikonek specjalnie dla równouprawnienia nie ma sensu. To tak jakby zrobić podwójne ikony do kibla, ażeby to transwestyta się nie obraził.

 • Tomasz Salich

  Jak ktoś lubi to ok ale mi czasami szybciej jest napisać słowo niż szukać jego obrazka w tych emojach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona