WhatsApp na komputery z Windowsem i Mac OS

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie – używa go ponad miliard ludzi. W nocy pojawiła się informacja o wydaniu komputerowej wersji aplikacji, która ułatwia korzystanie z WhatsAppa na desktopie.

Dotąd, jeśli ktoś chciał komunikować się ze znajomymi z WhatsAppa przy pomocy komputera, musiał korzystać z narzędzia WhatsApp Web. Wersja komputerowa nie różni się od niego zbytnio. Nadal do działania niezbędny jest telefon z zainstalowaną nań aplikacją, gdyż wydanie na desktopy jest tylko jej przedłużeniem.

Apkę można pobrać na systemy operacyjne Windows 8+ oraz Mac OS 10.9+. Aby to zrobić, należy wejść z poziomu przeglądarki internetowej TUTAJ. Po instalacji program uruchamiamy i skanujemy z monitora kod QR przy użyciu WhatsApp w telefonie (do znalezienia w ustawieniach aplikacji, pod opcją „WhatsApp Web”).

WhatsAppskan

Aplikacja synchronizuje się bardzo ładnie, sesje testowe przebiegły bezproblemowo :) Jedynym minusem jest brak wsparcia dla komputerów z systemem Windows 7, który przecież gości jeszcze na wielu desktopach. Takim osobom pozostaje nadal korzystać z WhatsApp Web. No, chyba, że instalator nie gryzie się aż tak z Windows 7, ale tego nie było dane mi sprawdzić. Dajcie znać w komentarzach.

źródło: blog.whatsapp.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona