WhatsApp na komputery z Windowsem i Mac OS

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie – używa go ponad miliard ludzi. W nocy pojawiła się informacja o wydaniu komputerowej wersji aplikacji, która ułatwia korzystanie z WhatsAppa na desktopie.

Dotąd, jeśli ktoś chciał komunikować się ze znajomymi z WhatsAppa przy pomocy komputera, musiał korzystać z narzędzia WhatsApp Web. Wersja komputerowa nie różni się od niego zbytnio. Nadal do działania niezbędny jest telefon z zainstalowaną nań aplikacją, gdyż wydanie na desktopy jest tylko jej przedłużeniem.

Apkę można pobrać na systemy operacyjne Windows 8+ oraz Mac OS 10.9+. Aby to zrobić, należy wejść z poziomu przeglądarki internetowej TUTAJ. Po instalacji program uruchamiamy i skanujemy z monitora kod QR przy użyciu WhatsApp w telefonie (do znalezienia w ustawieniach aplikacji, pod opcją “WhatsApp Web”).

WhatsAppskan

Aplikacja synchronizuje się bardzo ładnie, sesje testowe przebiegły bezproblemowo :) Jedynym minusem jest brak wsparcia dla komputerów z systemem Windows 7, który przecież gości jeszcze na wielu desktopach. Takim osobom pozostaje nadal korzystać z WhatsApp Web. No, chyba, że instalator nie gryzie się aż tak z Windows 7, ale tego nie było dane mi sprawdzić. Dajcie znać w komentarzach.

źródło: blog.whatsapp.com

Komentarze

 • bartolinio

  bez sensu ta aplikacja jak działa identycznie jak wersja web, czyli nadal potrzebuje telefonu podłączonego do sieci

 • zyxiryxi ciachmach

  ktoś wyjaśni mi _różnicę_ ?

 • Ven

  działa na w7 home 64bit

 • tomi

  Kiedyś używałem WhatsApp ale od kilku lat używam /intensywnie/ tylko Vibera – większa ilość znajomych go ma i od początku oferował oprócz rozmów tekstowych także rozmowy głosowe i video a od jakiegoś czasu jest też wersja na komputery stacjonarne PC i Mac.
  WhatsApp oferuje rozmowy głosowe od niedawna a video to nawet chyba wcale i dopiero teraz ogarnął sie z możliwością instalacji na PC/MAC

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona