Ważne

Pogłoski o śmierci iPada Air były mocno przesadzone

Miał go zastąpić iPad Pro 9,7 cala. Miał zostać wycofany przez Apple. Okazuje się jednak, że iPad Air ma się całkiem dobrze, a jego trzecią odsłonę zobaczymy już całkiem niedługo. Jak Tim Cook będzie chciał nas przekonać do kupna nowego tabletu?

O iPadzie Air 3 głośno było pod koniec zeszłego roku. W lutym natomiast pisaliśmy o obudowach, które miały sugerować prace nad nowym modelem tabletu firmy Apple. Później jednak informacje na temat tego urządzenia zostały niejako “przykryte” przez nowego, mniejszego iPada Pro. 9,7-calowy tablet firmy Apple został niedawno wprowadzony do sprzedaży i pojawiły się głosy, że zastąpi dotychczasową linie Air.

Wiele jednak wskazuje na to, że tak nie będzie. Apple tak łatwo nie ma zamiaru zrezygnować z dotychczasowych iPadów Air. Według chińskich źródeł możemy spodziewać się jeszcze w tym roku premiery trzeciej generacji tej linii tabletów. Co znajdziemy pod maską iPada Air 3?

Serwis IT Home przekonuje nas, że Apple idzie bardzo konserwatywną drogą. iPad Air 3 ma być kontynuacją poprzedniego urządzenia – nie spodziewajcie się więc żadnej rewolucji w temacie. Tablet zaprezentuje odświeżony sprzęt (więcej RAM, nowy procesor), lepszą wydajność i – być może – nieco zmieniony wygląd. Nic więcej, nic mniej.

Spodziewam się, że zmiany w stosunku do iPada Air 2 będą kosmetyczne – procesor A10 i zapewne 3 albo 4 GB pamięci RAM. Chociaż z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że tegoroczny iPad Pro 9,7 cala ma tylko 2 GB RAM, Apple może odpuścić sobie powiększanie pamięci w jego tańszym odpowiedniku.

Z jednej strony będzie to konsekwentne dążenie utartą ścieżką, z drugiej natomiast wydaje się, że Apple, podobnie zresztą jak i reszta producentów, nie ma pomysłu na dalszy rozwój tabletów. Spadająca sprzedaż iPadów wyraźnie pokazuje, że mimo świetnego wykonania firma z Cupertino nie jest wstanie przekonać większej liczby nabywców do “amazingu” swoich produktów. Nie pomógł iPad mini, nie pomógł iPad Pro – Air też raczej nie odwróci spadkowego trendu.

Źródło: IT Home

Komentarze

 • Oizo

  Dajcie cene przez pol to wroze sukces na miare nobla. Nie dosc ze sobie statystyki sprzedazowe podreperuja to jeszcze zarobia krocie

  • Przypuszczam, że prędzej piekło zamarznie niż Apple zacznie obniżać ceny ;)

  • Tortilla

   O dziwo jakby zdrożały, to może by nawet więcej ludzi kupiło.
   Efekt Fapple.

 • AS

  Gdyby rzeczywiście powstał iPad Air 3, to przynajmniej uzasadniałby koszmarną cenę na model Pro. RAM nie wzrośnie, bo to zabiłoby iPada Pro. Szczególnych usprawnień też nie można się spodziewać, ponieważ to również jest domena iPada Pro. Czy zdecydują się na procesor A10? Moga poprzestac na A9, aby znowu nie psuć sprzedaży iPada Pro. Jednak moim zdaniem ewentualne pojawienie się iPada Air 3 może świadczyć o jednym. iPad Pro sprzedaje się poniżej oczekiwań.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona