Ważne

Następny smartfon Samsunga z systemem Tizen może mieć 4-calowy wyświetlacz

Samsung Z1 był pierwszym smartfonem na rynku z systemem Tizen. Nie został entuzjastycznie przyjęty przez publikę, ale dawał prztyczka w noc Google, pokazując, że Koreańczycy mogą produkować urządzenia z własnym systemem. W przeciągu roku miała premierę następna pozycja z Tizenem (Z3), a ostatnio usłyszeliśmy o planowanej produkcji ulepszonej wersji Z-jedynki. Okazuje się jednak,  że to nie wszystko.

W odróżnieniu od upgrade’owanego Samsunga Z1, noszącego nazwę kodową SM-Z150, kolejny smartfon z rodziny Tizena – Z2, otrzymał numer SM-Z200F. Samsung pracuje obecnie nad dodatkowym oprogramowaniem dla słuchawki. Jest ona przeznaczona na rynek indyjski i nie znamy dokładnych szczegółów jej specyfikacji. Jedyne, co udało się ustalić to to, że będzie wspierać  4G LTE. I zauważono jeszcze jeden interesujący detal.

samsung-z2-display-543x540

Raporty agencji śledzących import w Indiach pokazują, że pojedyncze sztuki SM-Z200F były wwożone do kraju. Zdradzają też, że urządzenia mają 4-calowe wyświetlacze. Jednak wydaje się mało prawdopodobne, by słuchawki rzeczywiście otrzymały tak małe ekrany, chyba, że firma zamierza podbijać tą marką segment małych smartfonów. Samsung Z2 może zostać ogłoszony w tym roku, i nie jest wykluczone, że będzie dostępny również na rynkach innych niż indyjski. Całkiem możliwe, że premiera nowego telefonu zbiegnie się z ogłoszeniem nowej wersji systemu Tizen, które zaplanowane jest na wrzesień. Ciekawe, czy usłyszymy jakiekolwiek informacje dotyczące dystrybucji tych smarfonów w Europie.

na zdjęciu wyróżniającym: Samsung Z3

źródło: sammobile.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona