Lenovo ThinkPad 10p, czyli odgrzewany kotlet po raz trzeci

Pierwszego Lenovo ThinkPad 10 poznaliśmy ponad dwa lata temu – w kwietniu 2014. Prawie równo rok później doczekaliśmy się jego następcy z odświeżonymi parametrami. Tymczasem dziś okazuje się, że kolejny rok przynosi nam kolejne odgrzanie kotleta – i kolejne nieznaczne zmiany w podzespołach.

Lenovo ThinkPad 10p, bo taką kodową nazwę nosi najnowszy wariant urządzenia (na rynku najpewniej zadebiutuje jako, po prostu, ThinkPad 10), ma działać dzięki procesorowi Intel Atom X7-Z8750 z 4GB RAM, ma mieć także 64 lub 128GB pamięci i wspierać aktywny rysik. Standardowo będzie oferował wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (Full HD), a także, co oczywiste, system Windows 10.

Patrząc na te informacje trudno nie odnieść wrażenia, że zmianie co roku ulega jedynie jednostka centralna, ale cały czas od Intela. Dwa lata temu mieliśmy do czynienia z Atomem Z3795, w zeszłym roku – z Atomem Z8500 lub Z8700, a teraz z Atomem X7-Z8750.

W tym szaleństwie jednak może być metoda. ThinkPad 10 jest urządzeniem, które trudno udoskonalić w inny sposób niż odświeżając jego podzespoły – zwłaszcza procesor. W grę wchodzi jeszcze ewentualnie odświeżenie wyglądu i np. dodanie podstawki z tyłu obudowy, ale na ten temat nie mamy już kompletnie żadnych informacji.

źródło: tablethype. @rquandt; na zdjęciu tytułowym: ThinkPad 10 drugiej generacji

Komentarze

  • bart352

    Kwiecień 2010 jest zdecydowanie ponad 2 lata temu :)

  • bro

    ThinkPad to linia która rządzi się zasadami niezależnymi od wszelkich innych gratów produkowanych przez Lenovo. To że Chińczycy obniżyli jakość marki ThinkPad (po zakupie od IBM) to jedno, ale spokojna głowa nie będą robić remiksu z Jogą i nóżki nie będzie :D Jak by to zrobili stracili by resztę fanów marki ThinkPad. Co do braku oszołamiających różnic sprzętowych. Spytam się, a jaki producent w produktach masowych (choć tutaj mówimy o biznesowym w którym kolejne modele różnią się jeszcze mniej) w kolejnym wypuszczanym przez siebie sprzęcie podzespoły na tyle oszałamiająco silniejsze które zadowolą Autorkę tekstu. Żaden. Wszystko opiera się na zasadzie małych kroczków, więc dlaczego te pretensje. Owszem producenci raz na jakiś czas wydadzą jeden model z takimi kosmicznymi podzespołami, ale jest on przeważnie niedostępny. A to sprzedają go tylko w Indiach, a to cena zaporowa a to… itd.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona