Ważne

Lenovo ThinkPad 10p, czyli odgrzewany kotlet po raz trzeci

Pierwszego Lenovo ThinkPad 10 poznaliśmy ponad dwa lata temu – w kwietniu 2014. Prawie równo rok później doczekaliśmy się jego następcy z odświeżonymi parametrami. Tymczasem dziś okazuje się, że kolejny rok przynosi nam kolejne odgrzanie kotleta – i kolejne nieznaczne zmiany w podzespołach.

Lenovo ThinkPad 10p, bo taką kodową nazwę nosi najnowszy wariant urządzenia (na rynku najpewniej zadebiutuje jako, po prostu, ThinkPad 10), ma działać dzięki procesorowi Intel Atom X7-Z8750 z 4GB RAM, ma mieć także 64 lub 128GB pamięci i wspierać aktywny rysik. Standardowo będzie oferował wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (Full HD), a także, co oczywiste, system Windows 10.

Patrząc na te informacje trudno nie odnieść wrażenia, że zmianie co roku ulega jedynie jednostka centralna, ale cały czas od Intela. Dwa lata temu mieliśmy do czynienia z Atomem Z3795, w zeszłym roku – z Atomem Z8500 lub Z8700, a teraz z Atomem X7-Z8750.

W tym szaleństwie jednak może być metoda. ThinkPad 10 jest urządzeniem, które trudno udoskonalić w inny sposób niż odświeżając jego podzespoły – zwłaszcza procesor. W grę wchodzi jeszcze ewentualnie odświeżenie wyglądu i np. dodanie podstawki z tyłu obudowy, ale na ten temat nie mamy już kompletnie żadnych informacji.

źródło: tablethype. @rquandt; na zdjęciu tytułowym: ThinkPad 10 drugiej generacji

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona