Ważne

LG Innotek przedstawia czytnik linii papilarnych wbudowany w szkło wyświetlacza

Skanery czy też czytniki linii papilarnych możemy znaleźć w coraz większej liczbie urządzeń i to nie tylko w najwyższej półce cenowej. Coraz częściej czytniki te nie spełniają tylko funkcji odblokowywania telefonu, ale także autoryzacji przy logowaniu w aplikacji banku czy na jakiejś stronie internetowej. Do tej pory skanery odcisków palców montowane były w osobnych “przyciskach” umiejscowionych z przodu, z boku lub z tyłu urządzenia, ale dziś LG Innotek pochwaliło się, że można go także zamontować pod szkłem ekranu.

Nowy skaner ma tylko 0,3 mm grubości i montowany jest w dowolnej części (od wewnętrznej strony) chroniącego wyświetlacz szkła. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby montowania dodatkowego modułu, który mógłby wpływać na design urządzenia, a także (jeśli będzie taka potrzeba) ułatwi stworzenie wodoodpornej konstrukcji. LG Innotek zapewnia, że ich nowy czytnik może się pomylić tylko w 0,002% przypadków, rozpoznając inny odcisk palca jako odcisk właściciela urządzenia (współczynnik FAR).

Przez rosnące zainteresowanie mobilnymi płatnościami firma spodziewa się wzrostu zapotrzebowania także i na czytniki linii papilarnych, które mają zapewniać większe bezpieczeństwo. Jak wynika z raportu firmy IHS, w 2015 sprzedano prawie 500 milionów modułów do skanowania linii papilarnych, a przewidywana ilość na 2020 rok to aż 1,6 miliarda sztuk. Jest to ogromna liczba, więc jest o co walczyć.

lg-innotek-fingerprint2

A czy Wy macie w swoich telefonach i tabletach tego typu skanery? Korzystacie z nich i czy uważacie je za bezpieczne? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: LG Innotek, IHS

Komentarze

 • Maciej Szkudlarek

  Mam skaner, używam, cenię go za wygodę

 • marcus1212

  Mam, nie używam, ale dlatego że działa fatalnie. Note 4.

 • tex666

  Hakerzy zacierają ręce a chłopaki z NSA piją szampana.

 • I†achi

  Mam, używam, w 95% działa dobrze, luzem mogę pozostawić telefon, wiedząc że nikt nic nie poczyta ;)

 • BaRiBaL

  W Note4 działało to bardzo kiepsko, w Mate8 działa wyśmienicie, pod każdym kątem, z każdej strony. Szacunek Huawei.

  • W Note 4 słabe było to, że trzeba było przesuwać palec po czytniku. W kolejnych modelach Galaxy z czytnikami wystarczy przyłożyć palec – ale najpierw trzeba kliknąć Home. Natomiast Huawei rozwiązał to chyba najlepiej – przykładamy palec i mgnieniu oka mamy odblokowany telefon.

   • Tomasz G.

    Podobnie jak iphone

   • esgie

    W S7 niestety palec znów trzeba przesuwać.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona