Ważne

HTC usprawnia aparat w pierwszej aktualizacji Dziesiątki

W zeszłym tygodniu chwaliłam Huawei za wypuszczenie aktualizacji oprogramowania dla modelu, który ledwo co zadebiutował na rynku. Aktualizacja ta co prawda okazała się wadliwa i wyrządziła więcej szkód niż pożytku (stąd też wizyta mojego P9 w serwisie), ale warto odnotować, że producent chciał pokazać się z dobrej strony. Dokładnie tak samo, jak teraz tajwański koncern HTC, którego najnowszy flagowiec, HTC 10, otrzymał dziś pierwszy update.

Aktualizacja wpływa przede wszystkim na aparat. Z założenia ma poprawiać zdjęcia robione na zewnątrz, głównie dzięki poprawie działania laserowego autofokusa. Ponadto HTC zapewnia, że fotografie wykonywane w gorszych warunkach oświetleniowych mają być ostrzejsze, a te robione w trybie manualnym (Pro) mają być pozbawione purpurowej poświaty, z którym wcześniej borykali się użytkownicy dziesiątki. A to wciąż nie wszystko, bo HDR ma mieć szersz zakres czułości, co powinno pozytywnie odbić się na zdjęciach robionych w tym trybie.

Jeśli myślicie, że to już koniec usprawnień – nic z tego. Najnowsza aktualizacja wpływa rzekomo również na zasięg sieci WiFi w miejscach, gdzie jest słaby sygnał, dzięki zastosowaniu Smart MIMO.

Najnowsza aktualizacja wypuszczona została w pierwszej kolejności dla europejskiego wariantu HTC 10 i wiem, że już dotarła do naszego kraju.

źródło: phonearena, phonescoop

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona