Ważne

Huawei wypuścił finalnego Androida 6.0 Marshmallow dla Mate S

Jeszcze jakiś czas temu Huawei zupełnie nie kojarzył się z częstymi aktualizacjami swoich smartfonów. Ale im lepsza sytuacja tego producenta na rynku, tym większy nacisk na to, by zapewnić klientom lepsze wsparcie, objawiające się między innymi właśnie udostępnianiem nowszych wersji systemu. Kolejnym smartfonem, który został zaktualizowany do Androida 6.0 Marshmallow, jest Huawei Mate S.

W lutym rozpoczęły się beta testy najnowszego oprogramowania dla tego urządzenia, w których zresztą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani – pisaliśmy o tym fakcie w tym wpisie. Tymczasem chiński koncern udostępnił obraz systemu, o czym informują koledzy z niemieckich redakcji, dzięki czemu można samemu wgrać finalną wersję systemu na swój telefon.

Oprogramowanie oznaczone jest numerem CRR-L09-C432B321 i, poza domyślnymi nowościami w Marshmallow, wprowadza również nowszą wersję nakładki – EMUI 4.0. Dla przypomnienia: wcześniej urządzenie to działało na Androidzie 5.1 Lollipop z EMUI 3.1 (mój testowy egzemplarz konkretnie na CRR-L09-C432B106).

Jeśli czujecie się na siłach, by samodzielnie zaktualizować smartfon, paczkę aktualizacyjną znajdziecie pod tym linkiem (waży 1,6GB). Jeśli nie, musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na aktualizację OTA, która powinna pojawić się w najbliższym czasie. Oczywiście również w Polsce.

huawei-mate-s-Android-6.0-360x640

Pamiętajcie, że na łamach Tabletowo znajdziecie recenzję Huawei Mate S – konkretnie tutaj.

źródło: tabtech, huawei-info

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona