Ważne

Aplikacje Facebook i Messenger dostępne na Windows 10, a Instagram na Windows 10 Mobile!

Jestem przekonana, że gdybym się Was zapytała, z jakich aplikacji korzystacie na swoich smartfonach i tabletach, najczęściej padałyby trzy nazwy: Facebook, Messenger i Instagram (a zaraz obok Twitter, poczta i inne). Dotychczas użytkownicy oprogramowania Microsoftu byli dość mocno pokrzywdzeni pod względem (nie)dostępności na Windowsa 10 i Windowsa 10 Mobile wymienionych przeze mnie trzech programów. Dziś jednak się to zmieniło.

Firma należąca do Marka Zuckerberga wypuściła dziś trzy aplikacje – dwie desktopowe: Facebook i Messenger dla Windowsa 10 (czyli dla tabletów, laptopów i komputerów) oraz jedną mobilną – Instagram dla Windows 10 Mobile (dla smartfonów).

We wszystkich przypadkach każda z aplikacji (Facebook, Messenger i Instagram) będzie mogła działać w postaci kafelka, który będzie się odświeżał wraz z każdą aktualizacją feedu czy powiadomieniami. Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda:

live-tile-magnifying-glass-marcos

Messenger, podobnie jak Facebook, będzie oferował wszystkie możliwości swojego przeglądarkowego odpowiednika, łącznie z konwersacjami grupowymi, gifami czy naklejkami. Wspiera również desktopowe powiadomienia, by szybciej informować użytkownika o przychodzących wiadomościach.

messenger-with-device-shadow

Instagram dla Windows 10 Mobile również oferuje to, co najważniejsze w aplikacji: możliwość przeglądania zdjęć znajomych, dodawania swoich – wraz z możliwością wysyłania zdjęć i wiadomości bezpośrednio do znajomych (Instagram Direct), wideo i Explore.

instagram-with-device-shadow

Facebook i Messenger dla Windowsa 10 jeszcze dziś trafi do Windows Store. Podobnie stanie się z Instagramem, który w ciągu najbliższych godzin ma się pojawić w Windows Phone Store.

Co ważne, ekipa Zuckerberga zapowiedziała, że w tym roku wydane zostaną dwie aplikacje dla Windows 10 Phone: Facebook i Messenger.

Czyli jednak niemożliwe staje się możliwe.

źródło: thenextweb, Facebook

Komentarze

 • Innystycznie

  Instagram już jest w sklepie do zaktualizowania. Koniec bety, w końcu. :P

  • Michał

   Czy coś to zmieniło? Nie, jak była zamulona tak jest nadal tyle bez dopisku beta aby oczy cieszyło. [L950XL]

   • Innystycznie

    Na L550 również zamulona. Skopana optymalizacja, to fakt. Skoro zaczęli od nazwy, to może skończą na zoptymalizowaniu aplikacji. Jest jeszcze “na boku” 6tag, dodatkowo pozwala na zapisanie zdjęć wrzuconych przez inne osoby.

 • Barilla

  Chyba czegoś nie czaję, z aplikacji facebooka korzystam na tablecie od miesiąca, więc wynikało by że co najmniej tak długo jest dostępna…

  • Na tablecie z Win 8 czy Win 10?

   • Barilla

    Win 10

  • slipdog

   i po angielsku nie? to nie ta

  • Konrad Uroda-Darłak

   Albo miałeś wersję dla Win8, albo testową dla Win10 ^^

 • Metek

  A jak mam messengera beta dla win10 na tablecie to on mi się zaktualizuje do finalnej czy to będzie osobna aplikacja?

  • Konrad Uroda-Darłak

   Osobna.

 • Kuba

  i facebook i messenger i instagram były dostępne już dawno na windows 10 mobile, te co mają się pojawić to inne wersje przeportowane z innych systemów

 • Konrad Uroda-Darłak

  Brakuje wsparcia dla interaktywnych powiadomień, meh …

 • ja

  Fajnie, moja Lumia 635 1GB niby nie spełnia wymagań sprzętowych -.-

 • PW

  Nowa wersja Facebooka to porażka – na laptopie z Win10 nie uruchamia się w ogóle, a na tablecie ma problem ze skalowaniem – w orientacji pionowej ucina część ekranu (wbudowana przeglądarka także), a także samoczynnie zamyka się.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona