Ważne

Aplikacje Facebook i Messenger dostępne na Windows 10, a Instagram na Windows 10 Mobile!

Jestem przekonana, że gdybym się Was zapytała, z jakich aplikacji korzystacie na swoich smartfonach i tabletach, najczęściej padałyby trzy nazwy: Facebook, Messenger i Instagram (a zaraz obok Twitter, poczta i inne). Dotychczas użytkownicy oprogramowania Microsoftu byli dość mocno pokrzywdzeni pod względem (nie)dostępności na Windowsa 10 i Windowsa 10 Mobile wymienionych przeze mnie trzech programów. Dziś jednak się to zmieniło.

Firma należąca do Marka Zuckerberga wypuściła dziś trzy aplikacje – dwie desktopowe: Facebook i Messenger dla Windowsa 10 (czyli dla tabletów, laptopów i komputerów) oraz jedną mobilną – Instagram dla Windows 10 Mobile (dla smartfonów).

We wszystkich przypadkach każda z aplikacji (Facebook, Messenger i Instagram) będzie mogła działać w postaci kafelka, który będzie się odświeżał wraz z każdą aktualizacją feedu czy powiadomieniami. Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda:

live-tile-magnifying-glass-marcos

Messenger, podobnie jak Facebook, będzie oferował wszystkie możliwości swojego przeglądarkowego odpowiednika, łącznie z konwersacjami grupowymi, gifami czy naklejkami. Wspiera również desktopowe powiadomienia, by szybciej informować użytkownika o przychodzących wiadomościach.

messenger-with-device-shadow

Instagram dla Windows 10 Mobile również oferuje to, co najważniejsze w aplikacji: możliwość przeglądania zdjęć znajomych, dodawania swoich – wraz z możliwością wysyłania zdjęć i wiadomości bezpośrednio do znajomych (Instagram Direct), wideo i Explore.

instagram-with-device-shadow

Facebook i Messenger dla Windowsa 10 jeszcze dziś trafi do Windows Store. Podobnie stanie się z Instagramem, który w ciągu najbliższych godzin ma się pojawić w Windows Phone Store.

Co ważne, ekipa Zuckerberga zapowiedziała, że w tym roku wydane zostaną dwie aplikacje dla Windows 10 Phone: Facebook i Messenger.

Czyli jednak niemożliwe staje się możliwe.

źródło: thenextweb, Facebook

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona