Ważne

Sony Xperia M Ultra z (podobno) podwójnym aparatem głównym 23 Mpix

Sądząc po ilości przecieków na temat różnych smartfonów, portfolio Sony może w niedalekiej przyszłości wzbogacić się o przynajmniej trzy nowe modele: Xperię X PremiumXperię C6 oraz Xperię M Ultra. Co ciekawe, ostatnie dwa mają zostać wyposażone w 6-calowe wyświetlacze. Czyżby więc Japończycy planowali znacznie rozbudować tę część swojego portfolio? Ostatnia z ww. pozycji jest dla nas zupełną nowością, więc przyjrzyjmy się jej bliżej. Wyciekła bowiem (podobno) jej specyfikacja techniczna.

Jak już wspomniałem, Xperia M Ultra ma otrzymać 6-calowy wyświetlacz WhiteMagic IPS-Neo TRILUMINOS o częstotliwości odświeżania 120 Hz, który w dodatku ma zajmować prawie całą szerokość od prawej do lewej krawędzi. Sercem smartfona ma być natomiast ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 z układem graficznym Adreno 510 i 3 GB RAM.

Na swoje pliki użytkownik dostanie 32 GB. Do jego dyspozycji pozostaną jeszcze czytnik linii papilarnych oraz USB Typu C. Energię smartfonowi ma natomiast dostarczać akumulator o pojemności 4280 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Jednak najważniejszym elementem Xperii M Ultra będą aparaty fotograficzne. Ten na tyle ma składać się z dwóch obiektywów – jednego 24 mm z f/2.0 i drugiego 75 mm z f/2.2. Wspólnie mają robić zdjęcia o rozdzielczości 23 Mpix. Kamerka na froncie to 16 Mpix matryca 25 mm z przysłoną f/2.0.

Sony Xperia M Ultra

Jeśli powyższe okaże się prawdą, to Xperia M Ultra zapowiada się naprawdę ciekawie. Znając jednak Sony, jej cena zostanie ustalona na ultrawysokim poziomie. Oczywiście pod warunkiem, że smartfon rzeczywiście pojawi się na rynku.

*Na zdjęciu wyróżniającym (prawdopodobnie) Sony Xperia C6, również z 6-calowym wyświetlaczem

Źródło: PhoneRadar

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona