Sklep Play może pochwalić się dwukrotnie większą liczbą pobrań niż App Store

Zarówno w Sklepie Play, jak i w App Store znaleźć można ponad milion aplikacji. Jest więc w czym przebierać i wybierać. Tę ostatnią czynność jednak znacznie częściej wykonują użytkownicy Androida. Za to ci, korzystający z iOS, o wiele chętniej wydają swoje pieniądze na zakup różnych programów.

Jak wynika z badań, w pierwszym kwartale 2016 roku w Sklepie Play zindeksowano łącznie 200 milionów pobrań, podczas gdy w App Store „zaledwie” 100 milionów. Co ciekawe jednak, to właśnie klienci tego drugiego chętniej wydawali swoje pieniądze na zakupy niż użytkownicy Androida. Posiadacze urządzeń z iOS w ciągu całego kwartału dwukrotnie częściej decydowali się na zakup jakiegoś programu niż osoby, korzystające ze sprzętów z systemem operacyjnym Google.

Równie ciekawy jest fakt, że największy wzrost przychodów z tytułu kupna aplikacji na iOS zanotowano w Chinach. To samo, tyle, że w kontekście Sklepu Play, miało miejsce w Stanach Zjednoczonych. Google, w związku z jego długoletnią nieobecnością w Chinach, nie może pochwalić się silną pozycją w Państwie Środka, dlatego też duże nadzieje (na sukcesywne zwiększanie przychodów) wiązane są z rynkiem północnoamerykańskim.

Jednak mieszkańcy USA (w związku z silną pozycją Apple) wciąż wydają znacznie więcej na zakup aplikacji w App Store niż w Sklepie Play. Drudzy w kolejności od tym względem są Chińczycy (którzy najchętniej kupują gry), zaś trzeci Japończycy.

Z kolei użytkownicy Androida (pominąwszy gry) najwięcej wydają na aplikacje, służące do komunikacji oraz rożne narzędzia.

Źródło: App Annie przez Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona