Ważne

Aplikacja Samsung Safety Screen uchroni twoje dziecko przed trzymaniem smartfona/tabletu zbyt blisko oczu

W obecnych czasach już nawet kilkuletnie szkraby potrafią całkiem sprawnie posługiwać się smartfonem i/lub tabletem. Próby całkowitego odseparowania dziecka od nowych technologii mijają się z celem, dlatego tak ważne jest nauczenie go prawidłowego korzystania i posługiwania się nimi. Czasami jednak rodzic sam sobie z tym nie radzi i wtedy z pomocą mogą przyjść różnego rodzaju aplikacje.

Jedną z nich jest Samsung Safety Screen, która uczy dziecko trzymać smartfon/tablet w odpowiedniej odległości od oczu. Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem zbagatelizowana może doprowadzić do nieprzyjemnych następstw, jak na przykład pojawienia się syndromu widzenia komputerowego czy innych problemów ze wzrokiem.

Aplikacja jest banalna w obsłudze. Najpierw wystarczy wymyślić nazwę użytkownika i przypisać do niego hasło (na początku, dla bezpieczeństwa, należy podać je dwukrotnie). Dzięki temu zestawowi włącza i wyłącza się ochronę. Oznacza to, że dziecko samodzielnie nic nie będzie mogło z nią zrobić (chyba, że podejrzy, co rodzic wpisuje w odpowiednie pola).

Kiedy ochrona jest włączona, za każdym razem, gdy dziecko zbyt blisko zbliży twarz do ekranu smartfona/tabletu (pomiar odbywa się przy użyciu wbudowanych czujników i kamerki przedniej), pojawi się potworek z sześcioma oczami. Wymachując rękami zaleci, żeby maluch się odsunął. Gdy jego buzia znajdzie się już w odpowiedniej odległości od wyświetlacza urządzenia, wielooki stwór pożegna się komunikatem Well done! i zniknie. Chociaż cały interfejs i wydawane komendy są w języku angielskim, nie powinno stanowić to przeszkody.

Co najważniejsze, Samsung Safety Screen można pobrać na wszystkie urządzenia, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.3 lub nowszej. Oznacza to, że wcale nie musicie posiadać smartfona/tabletu od Samsunga, aby korzystać z tej aplikacji.

Źródło: Sklep Play

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona