Ważne

Japonia. SONY wstrzymuje produkcję po trzęsieniach ziemi

Trzęsienia ziemi, które uderzyły w zeszłym tygodniu w południową Japonię miały wpływ na produkcję w wielu fabrykach zlokalizowanych w tym rejonie. SONY, które posiada linie produkcyjne sensorów optycznych na wyspie Kyushu, postanowiło wstrzymać pracę dwóch swoich zakładów.

Placówka w Kumamoto została operacyjnie zamknięta do odwołania. W drugiej fabryce zlokalizowanej w Nagasaki postanowiono zatrzymać produkcję, jednak część prac jest cały czas wykonywana. SONY nie określiło jeszcze, do kiedy zakłady będą zawieszone w regularnej działalności. Trwają oględziny budynków i szacowanie ewentualnych strat.

Tego rodzaju problem przy produkcji może prowadzić do zaburzeń na rynku mobilnym, gdyż SONY wyposaża w aparaty niemal 40 procent urządzeń mobilnych na świecie. Ze sprzętu tego koncernu korzystają tacy giganci branży jak Apple i Samsung. Rzecznik SONY jednak uspokaja:

Nie spodziewamy się żadnych opóźnień w dystrybucji, ponieważ mamy do dyspozycji spore zasoby w rezerwach magazynowych. W wypadku jakichkolwiek poważnych trudności, wydamy oficjalne oświadczenie.

Dla Samsunga najważniejsze jest obecnie zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw sensorów optycznych wykorzystywanych w wydanych niedawno Galaxy S7 i S7 Edge. Z drugiej strony, koreański koncern nie jest całkowicie uzależniony od podzespołów SONY, gdyż w swoich ostatnich flagowcach montuje też wyprodukowane przez siebie aparaty ISOCELL.

galaxy-s7-fotki-roberta-10

Z sensorów SONY korzysta między innymi Samsung w swoim S7

Obecnie sytuacja SONY jest stabilna. Jeśli nie wystąpią wstrząsy wtórne, zarząd firmy planuje przywrócić pełne funkcje operacyjne fabryk w jak najkrótszym czasie. Po trzęsieniach ziemi niektóre fabryki zajmujące się produkcją elektroniki lub związane z branżą motoryzacyjną również czasowo zawiesiły regularną działalność, m.in. Honda, Mitsubishi i Nissan.

AKTUALIZACJA:

Rzecznik SONY postanowił przekazać informację, że fabryka w Nagasaki jest znów w pełni operacyjna. Oznacza to wznowienie produkcji, która będzie dalej toczyć się normalnym trybem. Co do zakładu w Kumamoto, decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

źródło: reuters.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona