Ważne

Xiaomi może zaprezentować w tym roku dwa smartfony z dziesięciordzeniowym Helio X20

Można odnieść wrażenie, że dziesięciordzeniowy Helio X20 nie przypadł zbytnio do gustu większości użytkowników, ale nie zmienia to faktu, że na rynku będą debiutować kolejne smartfony z tym procesorem. Podobno nie jeden, a dwa szykuje nawet Xiaomi. Przeciek zdradza nam również (małą, bo małą, ale jednak) część specyfikacji technicznej obu modeli.

Na razie nie wiadomo, do której rodziny zostaną “przypisane” owe urządzenia, ponieważ konfiguracji jest wiele. Istnieje też możliwość, że zostaną one przedstawicielami zupełnie nowej serii, chociaż to akurat wydaje się najmniej prawdopodobnym scenariuszem. Chińscy producenci nie są bowiem znani z nadmiernego rozbudowywania swojego portfolio na modłę Samsunga.

Smartfony, o których mowa powyżej, mają zostać wyposażone w wyświetlacze o przekątnej 5,5 cala. Ich “serce” stanowić ma dziesięciordzeniowy procesor Helio X20, któremu – mimo że nosi miano flagowego – nadal daleko do Exynosa 8890 czy Snapdragona 820, a bliżej do Kirina 955 (chociaż i tak wciąż mu trochę jeszcze do niego brakuje). Dodatkowo jedno z urządzeń ma otrzymać podwójny obiektyw aparatu, ale nie wiadomo na razie, czy producent zdecyduje się na rozwiązanie podobne do tego, zastosowanego w LG G5, czy może znanego z Huawei P9/P9 Plus.

Powyższy przeciek pochodzi z Longcheer Telecommunication, w którym 20% udziałów posiada Xiaomi. Przytaczane informacje wydają się więc prawdopodobne, aczkolwiek dopiero kolejne doniesienia upewnią nas w przekonaniu, że chiński Apple rzeczywiście wypuści na rynek takie urządzenia.

*Na zdjęciu wyróżniającym Xiaomi Mi 4

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina

Komentarze

 • I†achi

  Może ale nie musi ;) I raczej będzie to seria Redmi…

 • Maciej Szkudlarek

  Zapewne nowe redmi. Śmieszny jest fakt że meizu używa helio we flagowcach a Xiaomi w średniakach

  • cyc997

   Podyktowane jest to ceną, meizu jest oficjalnie dostępne w UE i ponosi opłaty patentowe, a oferuje telefony jakościowo (chodzi mi tu o wykonanie i materiały) bliźniacze do xiaomi, które to opłaty patentowe na głęboko w d…, więc na czymś muszą zaoszczędzić.

 • cyc997

  No to szykuje się redmi note 4

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona