Ważne
Wiko VIEW

Od dziś zakupy w Sklepie Windows można dopisać do rachunku w Play

Play, jako pierwszy w Polsce, udostępnił możliwość dokonywania płatności w sklepie Google Play razem z fakturą za telefon. Dziś do usługi “Dopisz do rachunku Play” fioletowy operator dokłada następną platformę, jaką jest Windows (Phone i 10 Mobile).

Możliwość płatności wraz z rachunkiem to bardzo prosta i (wydaje się) bezpieczna usługa. Nie trzeba dodawać do konta karty kredytowej, a u operatora można ustawić limity transakcyjne. Tak więc ze względów bezpieczeństwa, by dokonać transakcji, w urządzeniu musi znajdować się karta SIM.

Ten sposób płatności można wykorzystać nie tylko do zakupu samych aplikacji, ale także do mikropłatności wewnątrz nich. Z nowej usługi skorzystać będą mogły osoby posiadające abonament w Play lub Red Bull MOBILE. Niestety, z usługi “Dopisz do rachunku Play” nie będą mogły korzystać osoby, które wybrały usługi pre-paid i mix.

Czy kiedyś korzystaliście z takiego lub podobnego sposobu płatności? Jeśli nie, to może warto spróbować? Dajcie znać, co o tym myślicie.

Play_zapłać_rachunkiem

Źródło i zdjęcia: blogplay.pl

Komentarze

 • Żadnej informacji jak to dodać w Windows Phone? oO
  Nie wyświetla mi się taka zapłaty w sklepie.

  • ViktusYT

   Pewnie trzeba czekać na update sklepu, czasem morze przyjść z kilku godzinnym opóźnieniem

  • Lukasz Misinski

   niestety. Żadnych więcej informacji nie mam. Nie mam też jak sprawdzić gdyż urządzenia z Windows Phone ani Windows Mobile 10 pod ręką nie mam.

 • Przemysław Suski

  Dopiero teraz jak reszta operatorów już dawno posiada

 • Tyran1918

  W Plusie na kartę można od dawna płacić w sklepie Windows, więc Play jeszcze ma co poprawić. Ja w Plusie z powodzeniem z tego korzystałem i jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba dodawać kart płatniczych.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona