Ważne

Aplikacja Mi Fit, ta od Xiaomi Mi Band, zaktualizowana o język polski!

Inteligentna opaska od Xiaomi, Mi Band (pierwszej i drugiej generacji), jest szalenie popularna nie tylko na świecie, ale również w Polsce. I choć oficjalna dystrybucja jest mocno ograniczona, sklepy wysyłające te urządzenia z Chin są ogólnodostępne. I świetnie, bo za grosze możemy mieć akcesorium, które z logo innych firm kosztuje sporo więcej, często nie oferując więcej. Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że aplikacja do obsługi opaski, Mi Fit, doczekała się dużej aktualizacji, która wprowadza język polski!

Dotychczas chcąc korzystać z aplikacji Mi Fit byliśmy zdani na język angielski, a czasem nawet chiński, bo albo coś nie było do końca przetłumaczone na angielski, albo – w wyniku błędu – wyświetlało wszystko po chińsku (zdarzały mi się takie przypadki). Teraz, wreszcie, czasy te odeszły w zapomnienie, bo została dodana polska wersja językowa.

Przyznam, że od mniej więcej 1,5 miesiąca nie korzystałam z Mi Banda – ostatnio testuję inne opaski, w tym Amazfit. Tym większe miałam zaskoczenie, gdy pobrałam nową wersję programu. Jego interfejs został całkowicie przeprojektowany, dzięki czemu teraz, w mojej opinii, wygląda o wiele lepiej. Zresztą, już sama nazwa aplikacji, Mi Fit 2.0, sugeruje, że mamy do czynienia nie tylko z kosmetycznymi zmianami, ale poniekąd milowymi.

Okazuje się jednak, że nie wszystko jest tak cudownie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze, są miejsca, w których tekst nie został przetłumaczony z angielskiego na polski. Po drugie, chyba nawet ważniejsze, brakuje funkcji wcześniejszego wybudzania, z którą mieliśmy przecież do czynienia we wcześniejszych wersjach aplikacji. Czasem też pojawiają się dwie opcje “anuluj”, zamiast anulowania i zatwierdzania.

To są rzeczy, które rzuciły mi się w oczy w ciągu zaledwie kilku minut korzystania z nowej wersji programu. Użytkownicy w opiniach w Google Play zgłaszają jeszcze, że powiadomienia o wiadomościach tekstowych nie działają. Zauważyliście jeszcze jakieś niedociągnięcia? A, wciąż nie ma też opcji ciągłego mierzenia pulsu w wersji opaski z pulsometrem.

Korzystacie z Mi Band i aplikacji Mi Fit? Dajcie znać, jak podobają Wam się (lub nie) zmiany wprowadzone przez Xiaomi!

Te wpisy Was zainteresują:

źródło: @krzysztof_borek, Mi Fit w Google Play

Komentarze

 • I†achi

  Ludzie zgłaszają nie-intuicyjność intefejsu + bugi… Także, jedyne co doszło ciekawego… to polski.

  • krzysiekb92

   Żadnych błędów u siebie na Z5 nie zauważyłem,ale interfejsowi daleko do poprzedniego.

 • bartolinio

  w GP jest stara wersja aplikacji, dostępna jest już 2.0.5 i w niej tłumaczenie jest już znacznie lepsze, czyt. bardziej dopracowane
  jak komuś się spieszy to apk jest do pobrania na polskim forum miui (nie wiem czy mogę to tu reklamować więc w razie czego proszę wyciąć info o forum ;) )

 • Ja mam wrażenie, że przestał działać inteligentny alarm. Już drugi poranek opaska budzi mnie nie wcześniej chociaż nie śpię tylko dokładnie o wyznaczonej porze. Co ciekawe w starym interfejsie można było ustawić alarm jako inteligentny albo nie. Tutaj tego ustawienia nie znalazłam i wydaje mi się, że wszystkie alarmy teraz nie sa już inteligentne. Czy ktoś może znalazł to ustawienie?

  • Napisałam o tym we wpisie: “Po drugie, chyba nawet ważniejsze, brakuje funkcji wcześniejszego wybudzania, z którą mieliśmy przecież do czynienia we wcześniejszych wersjach aplikacji” ;)

   Natomiast rozwiązania chyba jeszcze nikt nie znalazł (nie spotkałam się).

   • Faktycznie, źle to zrozumiałam. Na ten moment planuję przerzucić się na aplikację Mi Band Tools, bo bez inteligentnego budzika ta opaska jest dla mnie bezużyteczna. Strzelili sobie w stopę:(

 • wojtek

  czy ktoś też ma taki problem, że w aplikacji Mi Fit aktywności nie są napisane po Polsku tylko po Chińsku? Wie ktoś może jak to zmienić?

 • Tomasz

  Jeny jak mogli zlikwidowac inteligetne budzenie !!! Nie moge teraz wstac o 5 :(
  To chyba po to zeby kupowac nowego mi banda 2.
  Ma ktos linka do starej apki ?

 • Wojciech Nowak

  A ja nie mogę założyć konta w tym całym Mi Fit. Czy konieczne jest posiadanie fona z Miui ?
  Znajomemu to chodzi na jakimś Szajsungu, więc mógł pewnie utworzyć to nieszczęsne konto ?
  Czy jest jakiś zamiennik, żeby można było używać np Notify&Fitness, czy Tools & Mi Band.

  • bartolinio

   Nie musisz mieć tel. ani od Xiaomi ani z miui, ale musisz założyć konto Mi ;)

 • Magdalena Fabisiak-Pepel

  A mi ostatnio zmniejszyl ilosc krokow :/

 • Aleksandra

  Dobry wieczór, muszę Państwa zapytać o poradę… Próbowałam założyć konto Mi i wygląda na to, że nie mogę. Nie otrzymuję e-maili zwrotnych ani wiadomości SMS pozwalających na zweryfikowanie konta. Niestety nie mogę nawet skorzystać z oficjalnego “support(u)”. Dość frustrująca sytuacja… Byłabym bardzo wdzięczna za malutką pomoc ;-)

  • Andre Andrew

   Niestety mam ten sam problem.

  • szafa

   miałem ten sam problem zalogowałem się przez konto google

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona