Ważne

Aplikacja Mi Fit, ta od Xiaomi Mi Band, zaktualizowana o język polski!

Inteligentna opaska od Xiaomi, Mi Band (pierwszej i drugiej generacji), jest szalenie popularna nie tylko na świecie, ale również w Polsce. I choć oficjalna dystrybucja jest mocno ograniczona, sklepy wysyłające te urządzenia z Chin są ogólnodostępne. I świetnie, bo za grosze możemy mieć akcesorium, które z logo innych firm kosztuje sporo więcej, często nie oferując więcej. Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że aplikacja do obsługi opaski, Mi Fit, doczekała się dużej aktualizacji, która wprowadza język polski!

Dotychczas chcąc korzystać z aplikacji Mi Fit byliśmy zdani na język angielski, a czasem nawet chiński, bo albo coś nie było do końca przetłumaczone na angielski, albo – w wyniku błędu – wyświetlało wszystko po chińsku (zdarzały mi się takie przypadki). Teraz, wreszcie, czasy te odeszły w zapomnienie, bo została dodana polska wersja językowa.

Przyznam, że od mniej więcej 1,5 miesiąca nie korzystałam z Mi Banda – ostatnio testuję inne opaski, w tym Amazfit. Tym większe miałam zaskoczenie, gdy pobrałam nową wersję programu. Jego interfejs został całkowicie przeprojektowany, dzięki czemu teraz, w mojej opinii, wygląda o wiele lepiej. Zresztą, już sama nazwa aplikacji, Mi Fit 2.0, sugeruje, że mamy do czynienia nie tylko z kosmetycznymi zmianami, ale poniekąd milowymi.

Okazuje się jednak, że nie wszystko jest tak cudownie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze, są miejsca, w których tekst nie został przetłumaczony z angielskiego na polski. Po drugie, chyba nawet ważniejsze, brakuje funkcji wcześniejszego wybudzania, z którą mieliśmy przecież do czynienia we wcześniejszych wersjach aplikacji. Czasem też pojawiają się dwie opcje „anuluj”, zamiast anulowania i zatwierdzania.

To są rzeczy, które rzuciły mi się w oczy w ciągu zaledwie kilku minut korzystania z nowej wersji programu. Użytkownicy w opiniach w Google Play zgłaszają jeszcze, że powiadomienia o wiadomościach tekstowych nie działają. Zauważyliście jeszcze jakieś niedociągnięcia? A, wciąż nie ma też opcji ciągłego mierzenia pulsu w wersji opaski z pulsometrem.

Korzystacie z Mi Band i aplikacji Mi Fit? Dajcie znać, jak podobają Wam się (lub nie) zmiany wprowadzone przez Xiaomi!

Te wpisy Was zainteresują:

źródło: @krzysztof_borek, Mi Fit w Google Play

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona