Ważne

W TOP10 najpopularniejszych smartfonów na świecie w Q1 2016 znalazło się aż 5 flagowców Samsunga

Ostatnio AnTuTu zdradziło nam, że Xiaomi Mi 5 okazał się najwydajniejszym smartfonem pierwszego kwartału 2016 roku. Samsung również całkiem nieźle poradził sobie w tym zestawieniu, ale dopiero ranking najpopularniejszych smartfonów na świecie w Q1 2016 pokazał, że jest on niekwestionowanym liderem na tym rynku.

Aż pięć (i to pierwszych pięć) miejsc zajmują modele tego producenta. Na szczycie znalazł się Galaxy Note 5 (8,45%), a zaraz za nim wszystkie trzy zeszłoroczne flagowce: Galaxy S6 (5,46%), Galaxy S6 Edge (3,89%) oraz Galaxy S6 Edge Plus (3,13%). TOP 5 zamyka zaprezentowany w lutym Galaxy S7 (2,78%).

Kolejna piątka to triumf chińskich producentów. Ich propozycje zajęły aż cztery miejsca:

Jednak największym zaskoczeniem tego zestawienia jest LG G3, który znalazł się na dziewiątej lokacie z udziałami na poziomie 2,31%. Przypomnę, że jest to flagowiec, zaprezentowany w maju 2014 roku, a więc już prawie dwa lata temu. Wygląda na to, że Koreańczykom udało się stworzyć najlepszy jak do tej pory high-end, skoro po upływie blisko 24 miesięcy nadal cieszy się tak ogromną popularnością.

AnTuTu TOP 10 najpopularniejszych smartfonów Q1 2016 świat

W samych Chinach na próżno szukać propozycji zagranicznych producentów. W TOP 10 znalazły się właściwie tylko cztery rodzime marki: Xiaomi, Meizu, LeEco (dawn. LeTV) i Huawei. Co ciekawe, temu ostatniemu udało się zająć tylko jedną pozycję. Króluje za to pierwsza ww. dwójka, ale niekwestionowanym liderem jest tylko jeden (pierwszy) z nich.

AnTuTu TOP 10 najpopularniejszych smartfonów Q1 2016 Chiny

Podobnym przywiązaniem do rodzimych producentów charakteryzują się mieszkańcy Korei Południowej. W TOP 10 na przemian znalazły się flagowce Samsunga (6) i LG (4). Warto zauważyć, że również tam LG G3 (F460) pokonało pod względem popularności swojego następcę (LG G4).

AnTuTu TOP 10 najpopularniejszych smartfonów Q1 2016 Korea Południowa

Ciekawie sytuacja wygląda za to w Rosji. Tam najpopularniejszy okazał się Xiaomi Redmi Note 2. W TOP 10 znalazły się również cztery ostatnie generacje flagowców Samsunga (nie licząc tegorocznej S7) – Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy S5 i Galaxy S6 (również w wersji Edge).

AnTuTu TOP 10 najpopularniejszych smartfonów Q1 2016 Rosja

Amerykanie również bardzo chętnie wybierali flagowce Samsunga (6/10), a następnie Nexusy (3/10). Co ciekawe, na ósmym miejscu znalazł się OnePlus One.

AnTuTu TOP 10 najpopularniejszych smartfonów Q1 2016 USA Stany Zjednoczone

Powyższe zestawienia biorą pod uwagę wyłącznie smartfony, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Źródło: AnTuTu

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona