Ważne

17,3-calowy tablet Alcatel Xess trafi do sprzedaży 22 kwietnia

Alcatel zaprezentował po raz pierwszy swój 17,3-calowy tablet Xess na targach IFA 2015 w Berlinie. Od tego czasu minęło już (bagatela!) siedem miesięcy, a więc całkiem sporo i większość z Was mogła już o nim na dobre zapomnieć, choć urządzenie pojawiło się także na targach CES 2016 w Las Vegas. Producent w końcu postanowił wprowadzić je do sprzedaży, która ma rozpocząć się 22 kwietnia.

Cenę Xess ustalono na 499 dolarów, czyli mniej-więcej 1890 złotych (bez podatku). Co więc klienci otrzymują za tę, nie oszukujmy się, niemałą kwotę? Tablet oferuje, jak wspomniałem na samym początku, 17,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor MediaTek o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 64 GB. Taki zestaw powinien zapewnić szybką i płynną pracę tabletu, pracującego pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Natomiast akumulator o pojemności 9600 mAh ma pozwolić na cały dzień korzystania z Xess. Zadbano także o wysoką jakość odtwarzanego dźwięku – na wyposażeniu tabletu znalazły się 3-watowe głośniki stereo JBL. Na uwagę zasługuje również nóżka/podstawka umieszczona z tyłu, która dzięki różnym kątom nachylenia (30, 50 lub 75 stopni) sprawdzi się doskonale w różnych scenariuszach użytkowania.

Alcatel Xess

Alcatel Xess trafi na rynek 22 kwietnia. Nie podano jednak konkretnie, w jakich krajach się pojawi. Ma jednak podobne szanse na „sukces”, jak Samsung Galaxy View, który nie stał się bestsellerem.

Źródło: Alcatel

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona