Użytkownicy Galaxy S7 ze Snapdragonem 820 skarżą się na problemy z trybem Slow Motion

Każdy, kto wydaje kilka tysięcy złotych na smartfon oczekuje, że będzie on niezawodny. Niestety, jak wielokrotnie zdążyliśmy się już przekonać, nie jest wcale tak kolorowo. Praktycznie każdy model cierpi na tzw. choroby wieku dziecięcego, przez co sprawia (różne) problemy. Cierpi na tym nie tylko wizerunek producenta, ale przede wszystkim sam użytkownik.

Jeden z nich, podpisujący się jako Josh L, opublikował na swoim profilu w serwisie YouTube kilka filmów, nagrywanych Galaxy S7 Edge, przy użyciu trybu Slow Motion z prędkością 240 klatek na sekundę. Oglądając je, można zauważyć dziwne przeskakiwanie i lekkie zacięcia, przez co film nie jest całkowicie płynny. Co ciekawe, użytkownik napisał pod jednym z materiałów, że problem ten objawia się tylko po przeportowaniu pliku na komputer. Na smartfonie całość odtwarza się bez żadnych lagów.

https://youtu.be/-ejKG4hNr2Y

https://youtu.be/xwQ5R6cMP_I

Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Te same problemy możemy zauważyć na filmie, opublikowanym przez Skyline Tech Review:

Na “szczęście” problem ten zgłaszali tylko użytkownicy Galaxy S7 Edge z procesorem Qualcomm Snapdragon 820, a ten przeznaczony jest m.in. dla Stanów Zjednoczonych i Chin. Do Polski trafił wyłącznie wariant z Exynosem 8890.

To już kolejny przypadek, kiedy flagowiec Samsunga z układem Qualcomma nie sprawuje się tak, jak należy. Niedawno okazało się, że smartfon z autorskim procesorem Koreańczyków działa też o wiele szybciej. Producent powinien więc wziąć się do roboty i naprawić wszystkie problemy odpowiednimi aktualizacjami.

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy S7 Edge

Źródło: Josh L, Skyline Tech Review

Komentarze

 • Anty no life :)

  O jak mi przykro haha:D Sie bierze byle co, to się ma :)

  • Egzo

   Bardzo śmieszne a szczególnie dlatego że większość obecnych flagowców posiada Snapdragona 820 w tym G5. Ale skoro objawia się tylko po przeportowaniu to chyba problem nie będzie trudny do rozwiązania dla inżynierów Samsunga.

   • Anty no life :)

    No śmieszne właśnie dlatego że np g5 niema takich problemów :) I dziwne, że jakimś cudem s7ki na smapie mają problemu oraz gorzej chodzą niż te na snapie, mimo iż g5tka w speed testach wygrywa z S7 na exynosie. dziwne, co nie?:)

    • Janek Szwykowski

     Fajnie masz

     • Anty no life :)

      wiem :)

    • Egzo

     Niema takich problemów???, a więc posiadasz szklaną kulę gdyż dobrze wiemy że S7 zadebiutowała 11 marca natomiast G5 dopiero ma zadebiutować. Natomiast ilość osób obecnie testujących nowy telefon LG jest niewystarczająca aby stwierdzić czy nie posiada żadnych wad, o wymienionym w S7 przypadku dowiedzieliśmy się prawie miesiąc po premierze gdzie przypuszcza się że sprzedało się ok. 10 mln sztuk, nie dość że LG zajmie to osiągnięcie dużo więcej czasu to już przez garstkę ludzi został odkryty plastik w aluminiowej obudowie nowego LG.

     • Anty no life :)

      Prosze cie… testerow jest ta sama liczba, poniewaz telefoby wystartowaly na tych samych targach, poza tym juz jest mnistwo pelnych recenzji. S7 niema startu do G5tki

     • Egzo

      10 mln użytkowników S7 vs kilkadziesiąt/kilkuset redakcji czy też innych osób które dostały przedpremierowy egzemplarz G5, jak to możliwe że wychodzi Ci tyle samo? S7 jest już około miesiąc na rynku natomiast G5 zadebiutuje dopiero za kilka dni. Natomiast odnośnie targów na których czas testów to kilka-kilkanaście minut to rzeczywiście świetne porównanie.
      Natomiast co do “S7 niema startu do G5tki” to nawet nie zamierzam się do tego odnosić gdyż twoja ocena jest zbyt powierzchowna, oraz bazująca na opinii kilku większych redakcji które otrzymały egzemplarz testowy. Mam wrażenie że twoje komentarze wychwalające G5 oraz atakujące S7 są pisane przez 12 latka. Te kwieciste zwroty w pełni poparte racjonalnymi argumentami, w których zupełnie nie widać stronniczości, oraz wynikające z doświadczenia z użytkowania obu modeli zapewne pomogą wielu użytkownikom Tabletowo w wyborze odpowiedniego urządzenia.

     • Anty no life :)

      Za granica, no w USA, juz od tygodnia G5tki trafiaja do uzytkownikow, nie wiem jak jestxw innych krajach. Recenzji jest sporo, tak samo jak porownan aparatow czy speed testow.
      W porownaniu do S7 jest szybszy, ma lepszy aparat, szerokokatny obiektyw, szybsze ladowanie, usb typu C, lepiej rozwiazany AOD, wymienna baterie.
      Wybralem G5 po wnikliwej analizie obu telefonow, a skoro xawsze wybieram najlepszego flagowca to wlasnie takim dla mnie jest G5. Gdybym mial kupic S7… to zostalbym orzy note 4.

     • Egzo

      Akurat co do aparatu jak i wydajności to są na bardzo zbliżonym poziomie (Snap vs Snap, IMX 216 vs IMX 260 czy też wielkość piksela lub przesłony które wpłyną jedynie na preferencje danej osoby), wymienna bateria IP68, co do ładowania to Samsung – quick charge 2.0 vs 3.0 w LG ale również bateria S7 Edge 3600 vs 2800 w LG G5 (moduł z dodatkową baterią to ten garb co pogrubia LG 2 krotnie?), usb typ C jako sama wtyczka czy również wyższa wydajność(gdyż różnie z tym bywało, a jeszcze nic o tym w G5 nie znalazłem)? AOD? Takie coś można brać pod uwagę, szczególnie że różnica mieści się w granicach gustu/estetyki danego użytkownika.
      Siła LG to tylko moduły a żeby to była przewaga trzeba zaoferować coś co będzie warto zabrać ze sobą. Na pewno wart uwagi jest moduł bang&olufsen ale on powinien być standardem jak soc Wolfsona w S-kach z Exynosem czy też Iphonach, moduł z baterią i pokrętłem psuję ergonomię i szpeci telefon. Może LG jeszcze coś ciekawego pokaże aby uratować tą koncepcje w przyszłych modelach serii G. No i za ok. 6 miesięcy dowiemy się jak mocne jest mocowanie modułów przetestowane przez użytkowników G5 gdy będą je wpinać i wypinać.

     • ABC

      To nie plastik, tylko grunt pod farbę. “To jest amelinium, tego nie pomalujesz”. ;) http://m.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2016/15/lg-w-obudowie-g5-nie-zastosowano-plastiku.aspx

     • ABC

      To jest grunt pod farbę. “To je amelinium, tego nie pomalujesz” ;). Poszukaj w google.

 • |

  Kwestia błędów enkodera w SD820, a konkretnie braku kompatybilności plików przez niego produkowanych. Jeśli S7 odtwarza płynnie, to znaczy, że te dane są w pliku, tylko inne dekodery je pomijają jako niezrozumiałe i przeskakują do najbliższej ramki kluczowej. Bez problemu powinno to być do naprawienia programowo.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona