Ważne
Wiko VIEW

Surface Phone może zadebiutować w pierwszej połowie 2017 roku i to w trzech wersjach

Zaprezentowana w połowie lutego Lumia 650 (podobno) jest ostatnim smartfonem z tej serii. Według licznych doniesień, Microsoft chce na jakiś czas wycofać się z tego segmentu i wrócić z czymś naprawdę godnym uwagi. Chodzi oczywiście o Surface Phone.

Plotki na temat tego urządzenia pojawiają się już od dłuższego czasu, kilkukrotnie nawet “wyciekła” jego prawdopodobna specyfikacja techniczna. Sugerowano też, że smartfon wyposażony zostanie w desktopową wersję systemu operacyjnego Windows 10 (a nie Windows 10 Mobile), lecz jest to miało prawdopodobne. Takie posunięcie samo w sobie oczywiście nie jest niemożliwe (czego dowodem miał być SyncPhone), ale w przypadku Surface Phone wielce wątpliwe.

Teraz pojawiła się plotka (choć serwis źródłowy przekonuje, że informacje te pozyskał od osoby blisko związanej z Microsoftem), że Surface Phone może pojawić się na rynku w pierwszej połowie 2017 roku (wcześniej mówiło się o końcówce 2016). Dokładniej, ma to nastąpić w tym samym czasie, w którym zaprezentowana zostanie aktualizacja Redstone 2 oraz – jak twierdzi Mary Jo Foley – następca Surface Pro 4, czyli Surface Pro 5.

Co więcej, Surface Phone miałby pojawić się na rynku w trzech wersjach: 1) konsumenckiej, 2) przeznaczonej dla klientów biznesowych oraz 3) prosumenckiej, skierowanej do entuzjastów marki. Nie wiadomo jednak, czym dokładnie i w jakim stopniu różniłyby się one od siebie. Najpewniej nie chodziłoby tylko o hardware, ale i o software oraz odpowiednie/dedykowane usługi i rozwiązania, dopasowane do potrzeb poszczególnej grupy użytkowników.

Nad Surface Phone miałaby pracować ekipa odpowiedzialna za inne produkty z serii Surface. Powinien być to więc naprawdę dopracowany smartfon (analogicznie do pozostałych urządzeń z tej linii), który rozpocznie zupełnie nowy rozdział w historii Microsoftu. Lecz to tylko od niego zależy, na ile udany.

Źródło: Windows Central

Komentarze

 • rdf

  świat czeka z zapartym tchem. ;)

 • Egzo

  Mam nadzieję że jednak zdecydują się na desktopową wersję Windows 10, chyba raczej nie “rozpoczną nowego rozdziału w historii Microsoftu” z wypuszczeniem odgrzewanego kotleta w postaci Lumii 950 XL przemianowanej na Surface Phone w obudowie z magnezu. Nie wyobrażam sobie aby mogła się odbyć premiera Surface Phone bez desktopowego systemu przy okazji aktualizacji Redstone 2 oraz Surface Pro 5.

  • EMMerrrt

   zgadzam się…. – to już jest/powinien być koniec Windowsa ARM…

   • mozilla007

    To już powinien być ogólny koniec windowsa.

 • Robert

  Cóż, na rynku smartfonów Microsoftowi pomóc w tej chwili może chyba tylko kolejne nowe otwarcie, a takim będzie wypuszczenie Surface Phone’a. Pełny Windows w telefonie uruchamiający także aplikacje win32 i do tego jakaś stacja dokująca przekształcająca w pełnoprawnego PC byłoby super.

  • robson82

   Chińczycy już taką hybrydę wypuścili ;)

  • EMMerrrt

   Samsung może wtedy wypuści swoje składane/zginane ekrany (smartfono – tablety) i to by mogło być takie nowe otwarcie dla Microsoftu

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona