Ważne

Ulefone Future zostanie wydany również w wersji flagowej

Ulefone oficjalnie potwierdziło, że model Future pojawi się na rynku w dwóch, znacznie różniących się od siebie wersjach. Jedna ulokuje się wśród dobrze wyposażonych średniopółkowców, natomiast druga spokojnie będzie mogła nosić miano flagowca.

Ulefone Future w wersji high-endowej zostanie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20, 128 GB pamięci wewnętrznej oraz aparat główny 20 Mpix. Dla porównania, „bazowy” model ma również 5,5-calowy wyświetlacz, ale o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz aparat główny 16 Mpix. Różnice więc są dosyć spore, dlatego też należy lokować oba urządzenia na dwóch różnych półkach.

Pozostała specyfikacja techniczna pozostanie taka sama:

  • 4 GB RAM,
  • kamerka 8 Mpix na przodzie,
  • umieszczony na jednym z boków czytnik linii papilarnych (podobnie, jak w Sony Xperiach z serii Z5),
  • akumulator o pojemności 3000 mAh,
  • USB Typu C,
  • system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Patrząc na powyższe nie da się ukryć, że w ulepszonej wersji Future przydałoby się nieco większe ogniwo. Dziesięciordzeniowy procesor w połączeniu z rozdzielczością QHD wyświetlacza dosłownie „na momencie” wydrenują baterię do zera. Producent powinien zdawać sobie z tego sprawę i wyposażyć smartfon w bardziej pojemny akumulator (i miejmy nadzieję, że tak zrobi).

„Podstawowy” wariant Ulefone Future ma trafić do sprzedaży w tym miesiącu. Na wersję flagową z pewnością trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

Na koniec, jako ciekawostkę dodam, że producent pochwalił się, że smartfon ten został wyposażony w funkcję, pozwalającą chować pasek z przyciskami funkcyjnymi Androida. Ciekawe i przydatne rozwiązanie – zwłaszcza dla osób, które irytuje, że zajmuje on miejsce na wyświetlaczu.

Źródło: GizChina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona