Ważne

Nareszcie OxygenOS 3.0 – z Androidem 6.0.1 – udostępniony w wersji beta

Początkowo OnePlus korzystał z oprogramowania dostarczanego przez Cyanogena, dokładniej pisząc CyanogenOS. Wskutek jednak licznych problemów Chińczycy zdecydowali się całkowicie usamodzielnić – w taki sposób powstał OxygenOS, który bazuje oczywiście na Androidzie. Producent ten stara się w miarę własnych możliwości udostępniać co jakiś czas nowe aktualizacje. Ostatnia z nich jest oznaczona numerkiem 2.2.1, a teraz przyszedł czas na rozpoczęcie beta testów wariantu 3.0 dla modelu Two.

Najważniejszą wiadomością w przypadku OxygenOS 3.0 jest fakt, że oprogramowanie jest oparte o Androida 6.0.1 Marshmallow. Cóż, tempo aktualizacji OnePlusa zdecydowanie nie zachwyca, ale z drugiej strony lepiej, że Chińczycy wolą dopracować nową wersję oprogramowania niż wypuszczać update z niedoróbkami. Aktualnie, jak już wspomniałem we wstępie, użytkownicy mogą jedynie samodzielnie wgrać nowy system, będący jeszcze w fazie testowania.

Warto tutaj wspomnieć, że do przeprowadzenia aktualizacji wymagana jest obecność Oxygen OS w wersji 2.2.0 lub wyższej (2.2.1). Nowe oprogramowanie możecie pobrać ze strony producenta, a wgracie je z poziomu recovery w telefonie bez przywracania ustawień fabrycznych. Pamiętajcie jednak, że wykonujecie to działanie na własną odpowiedzialność. Ponadto powrót do starszej wersji systemu jest możliwy dopiero po wykonaniu wipe data.

Jakie zmiany wprowadza OxygenOS 3,0? Chińczycy przygotowali naprawdę sporo poprawek, które rzeczywiście przyniosą odczuwalną poprawę w codziennym działaniu. Podstawowa zmiana wynika z obecności Androida 6.0.1 Marshmallow – tutaj najważniejsze są tryb Doze oraz ulepszony emulator ART. Wśród tego typu nowości warto wspomnieć o odmienionej aplikacji aparatu, wzroście wydajności o 47% w codziennych zadaniach (OnePlus nie określił dokładnie tego terminu), a skaner linii papilarnych ma działać prawie o połowę szybciej. Oczywiście pojawiły się również najnowsze “łatki” bezpieczeństwa, a interfejs użytkownika uległ nieznacznym modernizacjom.

Nie podano jeszcze, kiedy rozpocznie się udostępnianie oficjalnej aktualizacji za pośrednictwem OTA (Over-The-Air).

źródło: OnePlus przez Phandroid

Komentarze

 • Radier

  Mają 3 słuchawki do przypilnowania, a i tak są wolniejsi od szajsunga….niezły wyczyn.

 • sandmman

  Zainstalowałem u siebie i póki co jestem bardzo zadowolony. Szybkość i nieomylność działania skanera linii papilarnych jest teraz rewelacyjna :) Ponadto faktycznie czuje się przyrost szybkości działania przy normalnym przełączaniu aplikacji, poruszaniu się po interfejsie telefonu itp.

  Istotnych błędów póki co nie zauważyłem – jedyne co to lekkie niedoróbki w interfejsie.

  Zmian w trwałości baterii nie jestem w stanie ocenić bo za mało czasu minęło. Nie jestem jednak pewien czy jakość zdjęć z aparatu się trochę nie popsuła. Muszę wykonać więcej testów. Może za jakiś czas zaktualizuję swój wpis.

  Pozdrawiam

  • Marcin1665

   A jak działa po takim czasie ? Mam zamiar go kupić i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć :)

 • Flisak

  A mój one plus one dalej czeka… Wiem że mogę zainstalować cm13, a nawet masę innych romów. Ale ja chcę oficjalnego i w pełni stabilnego cyanogenOS! I lepszej baterii, bo optymalizacja na 5.1 jest tragiczna!!

  • sandmman

   Dziwne… OPO mojej żony (poprzednio mój) otrzymał jakiś czas temu OTA do 6.0 oficjalnego softu od CM.

   PS. Dopiero zauważyłem, ze pisałeś to 2 miesiące temu :) więc pewnie sam też już jesteś na 6.0.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona