Ważne

Nareszcie OxygenOS 3.0 – z Androidem 6.0.1 – udostępniony w wersji beta

Początkowo OnePlus korzystał z oprogramowania dostarczanego przez Cyanogena, dokładniej pisząc CyanogenOS. Wskutek jednak licznych problemów Chińczycy zdecydowali się całkowicie usamodzielnić – w taki sposób powstał OxygenOS, który bazuje oczywiście na Androidzie. Producent ten stara się w miarę własnych możliwości udostępniać co jakiś czas nowe aktualizacje. Ostatnia z nich jest oznaczona numerkiem 2.2.1, a teraz przyszedł czas na rozpoczęcie beta testów wariantu 3.0 dla modelu Two.

Najważniejszą wiadomością w przypadku OxygenOS 3.0 jest fakt, że oprogramowanie jest oparte o Androida 6.0.1 Marshmallow. Cóż, tempo aktualizacji OnePlusa zdecydowanie nie zachwyca, ale z drugiej strony lepiej, że Chińczycy wolą dopracować nową wersję oprogramowania niż wypuszczać update z niedoróbkami. Aktualnie, jak już wspomniałem we wstępie, użytkownicy mogą jedynie samodzielnie wgrać nowy system, będący jeszcze w fazie testowania.

Warto tutaj wspomnieć, że do przeprowadzenia aktualizacji wymagana jest obecność Oxygen OS w wersji 2.2.0 lub wyższej (2.2.1). Nowe oprogramowanie możecie pobrać ze strony producenta, a wgracie je z poziomu recovery w telefonie bez przywracania ustawień fabrycznych. Pamiętajcie jednak, że wykonujecie to działanie na własną odpowiedzialność. Ponadto powrót do starszej wersji systemu jest możliwy dopiero po wykonaniu wipe data.

Jakie zmiany wprowadza OxygenOS 3,0? Chińczycy przygotowali naprawdę sporo poprawek, które rzeczywiście przyniosą odczuwalną poprawę w codziennym działaniu. Podstawowa zmiana wynika z obecności Androida 6.0.1 Marshmallow – tutaj najważniejsze są tryb Doze oraz ulepszony emulator ART. Wśród tego typu nowości warto wspomnieć o odmienionej aplikacji aparatu, wzroście wydajności o 47% w codziennych zadaniach (OnePlus nie określił dokładnie tego terminu), a skaner linii papilarnych ma działać prawie o połowę szybciej. Oczywiście pojawiły się również najnowsze „łatki” bezpieczeństwa, a interfejs użytkownika uległ nieznacznym modernizacjom.

Nie podano jeszcze, kiedy rozpocznie się udostępnianie oficjalnej aktualizacji za pośrednictwem OTA (Over-The-Air).

źródło: OnePlus przez Phandroid

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona