Ważne

iOS 9.3 jest bardziej stabilny niż Android Marshmallow

Apple udostępniło też już aktualizację do iOS 9.3.1

Każdy produkt cierpi na tzw. choroby wieku dziecięcego, więc niespecjalnie powinny dziwić (choć martwić już zdecydowanie tak) doniesienia, że są z nim jakieś problemy. Tak dokładnie było z iOS 9.3, do którego aktualizacja napsuła krwi wielu użytkownikom. Mimo to, analitycy uważają, że jest to najbardziej stabilna wersja systemu operacyjnego Apple od kilku lat.

Pod uwagę wzięto cały marzec i sprawdzono, jak przez ten czas sprawowały się poszczególne wydania iOS. Ostatnie oczywiście pojawia się dopiero w dniu 21 marca, gdyż to wtedy została oficjalnie udostępniona aktualizacja do niego.

Jak wynika z poniższego wykresu najmniej problematyczny był iOS 9.3, dla którego współczynnik awarii wyniósł 2,2% – najmniej ze wszystkich. Najgorzej natomiast wypadły iOS 8, iOS 9 oraz iOS 9.2, których crash rate przekroczył 3,2%. Relatywnie stabilny był za to iOS 9.1. Badacze pokusili się nawet o porównanie z Androidem Marshmallow, wyliczając, że współczynnik awarii dla niego kształtował się na poziomie 2,6%.

iOS 8 iOS 9 iOS 9.1 iOS 9.2 iOS 9.3

Aktualizacja do iOS 9.3 przyniosła ze sobą nie tylko takie nowości, jak Night Shift czy możliwość zabezpieczenia notatek hasłem lub odciskiem palca oraz udoskonalenia w aplikacji Zdrowie, ale i sporo kłopotów. Wśród nich wymienić można problemy z aktywacją starszych iPadów (głównie iPadów 2) czy też z otwieraniem linków w różnych aplikacjach. Na szczęście Apple udostępniło dziś aktualizację do iOS 9.3.1, która powinna naprawić wszystkie niedogodności.

iOS 9.3.1

Źródło: AppleInsider, MacRumors

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona