Ważne

Honor 7 Premium w sprzedaży u naszych zachodnich sąsiadów od 15 kwietnia

Podczas grudniowej konferencji w Shenzhen, w której miałam okazję uczestniczyć, przedstawiciel Honora zapowiedział, że jakiś czas później na rynku zadebiutuje Honor 7 Premium. I choć od tamtego czasu minął już kwartał, wciąż nie doczekaliśmy się jego premiery na europejskim rynku. Na szczęście za dwa tygodnie sytuacja ulegnie zmianie.

Jak bowiem informuje niemiecki portal winfuture.de, Honor 7 Premium trafi do sprzedaży u naszych zachodnich sąsiadów w połowie przyszłego miesiąca. Urządzenie to będzie można kupić w tamtejszej sieci sklepów Media Markt i Saturn od 15 kwietnia – w cenie wynoszącej 349 euro.

Czym różni się wersja Premium od podstawowej? Cóż, różnic jest tak naprawdę niewiele, ale są dość istotne. Pierwsza rzecz to to, że oferuje 32GB pamięci wewnętrznej zamiast 16GB. Druga – preinstalowany Android 6.0 Marshmallow, podczas gdy podstawowy wariant dopiero dostał aktualizację do tej wersji (zaledwie kilka dni temu). Trzecia sprawa to dołączana do zestawu ładowarka 9V,2A, która ma zapewnić dużo szybsze ładowanie.

W momencie premiery Honora 7 Premium cena podstawowego wariantu maleje do 300 euro. Jestem bardziej niż ciekawa czy i kiedy wersja Premium trafi do sprzedaży w Polsce oraz jak wpłynie to na cenę Honora 7, która – jak możecie zauważyć w sklepach z elektroniką – wciąż trzyma się na poziomie ok. 1500 złotych.

źródło: winfuture.de, tablethype

Komentarze

 • dareczq

  Pani Kasiu jedna uwaga, na forum brakuje w wątkach głównych smartfonów i tematów z nimi związanych, a przydałby się :D

  • A bo to forum jest strasznie zaniedbane :( Ale obiecuję, że i za nie się wezmę!

 • Ketesch

  Warto wydać dodatkowo 49 EUR za 16 GB pamięci wewnętrznej? Marshmallow’a i tak dostaną wszyscy posiadacze wersji “normalnej”. Chociaż ja czekam i czekam….

  • Wątpię. Kiedy skończą się aktualizację dla zwykłego wariantu, premium zapewne też nie dostanie nic ekstra. No, ale nie każdy się tym przejmuje więc może dla tych właśnie…

   • Rafau

    Ta wersja jest dla tych, którzy nie chcą wybierać między ilością pamięci a korzystaniem z Dual SIM – zastosowanie slotu hybrydowego robi swoje, a nie każdemu starcza 16 GB, a w praktyce ok. 11-12.

 • ZaQ

  Są jakieś informacje kiedy w końcu Honor 7 Premium dostępny będzie w Polsce?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona