Ważne

Android 6.0.1 dla Moto X Force już dostępny w Polsce

Jak wiecie, od jakiegoś czasu testuję Lenovo Moto X Force. Kilkadziesiąt minut temu zaskoczyło mnie powiadomienie o dostępności nowej wersji oprogramowania. Początkowo myślałam, że może pojawiły się poprawki bezpieczeństwa na kolejny miesiąc, a tu zaskoczenie – Android 6.0.1 Marshmallow.

Wcześniej Moto X Force działał na Androidzie oznaczonym numerkiem 6.0. Dzisiejsza aktualizacja waży niewiele, bo niecałe 200MB. Cały proces aktualizacji trwa ok. 20 minut – zresztą, zgodnie z komunikatem, który wyświetla się na początku. Najdłużej, jak się na pewno domyślacie, trwa optymalizowanie aplikacji.

Jeśli dotychczas Wasze egzemplarze nie poinformowały o dostępności aktualizacji, możecie sprawdzić to ręcznie. Wystarczy wejść w ustawienia -> informacje o telefonie -> aktualizacje.

Lenovo kolejny raz pokazuje, że działanie smartfonów na czystej wersji systemu ma dużo zalet – w tym właśnie szybkie aktualizacje do najnowszych wersji. Oczywiście nie mówię tu o kolejnej wersji, czyli Androidzie N, bo ona nie jest jeszcze przecież dostępna dla żadnych urządzeń poza wybranymi modelami z serii Nexus.

Jeśli macie jakieś pytania o Lenovo Moto X Force, zapraszam do ich zadawania pod tym wpisem.

źródło: własne

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona