Wiko VIEW

Samsung testuje Galaxy S7 z procesorem Miediatek Helio X20

Premiery Samsungów Galaxy S7 i S7 edge już dawno za nami. Okazuje się jednak, że możliwe są kolejne wersje urządzenia z rodziny Galaxy S7. Wczoraj Grzegorz donosił Wam, że niedługo pojawi się S7 Active, a całkiem możliwe, że będzie jeszcze inna wersja tegorocznego flagowca.

Jak donoszą koledzy z portalu Tablety.pl, w Geekbench można znaleźć nowy model Samsunga o oznaczeniu SM-G930W8. Urządzenie to pojawiło się kilka razy w bazie benchmarku i ujawnia nam, że smartfon o tym oznaczeniu posiada 10-rdzeniowy procesor Mediatek Helio X20, który wspomaga 3 GB pamięci RAM. Wygląda na to, że Samsung testuje tańsze i słabsze wersje na wybrane rynki. Podobnie już zrobiło LG z modelem G5 i to samo szykuje HTC ze swoją “dziesiątką”.

S7_geekbench

Jak można było się spodziewać, wyniki S7 z procesorem X20 są gorsze od odpowiednika z Exynosem 8890. Nie można się temu dziwić, gdyż model SM-G930W8 ma do dyspozycji o gigabajt pamięci RAM mniej. Na tę chwilę trudno powiedzieć czy omawiany model Galaxy S7 trafi w ogóle do sprzedaży czy pozostanie tylko w fazie testów.

Źródło: Tablety.pl

Komentarze

 • “…Nie można się temu dziwić, gdyż model SM-G930W8 ma do dyspozycji o gigabajt pamięci RAM mniej…” To sformułowanie jest średnio trafione, ogólny wynik może trochę spaść z powodu mniejszej ilości pamięci, ale test single i multi core chyba określa wydajność w obliczeniach ? Więc X20 nawet jakby miał 5 gb ramu to raczej nic by mu to nie pomogło w starciu z 8890 ?

  • Lukasz Misinski

   oczywiście, masz rację. to był taki skrót myślowy gdyż chodziło o ogólną wydajność urządzenia. Wiadomo,że na to nie składają się tylko hardware ale i software a także jego optymalizacja.

   • Ale oczywiście zestaw będzie ciekawy jeżeli np. zostawią ten sam Aparat a telefon będzie wyraźnie tańszy. Z drugiej strony to trochę irytujące że mogą być dwa tak samo nazwane telefony, ale z różnymi podzespołami. Laik wyczyta jaki to S7 jest szybki, a potem trafi musi się egzemplarz z wolniejszym prockiem i się zdziwi. Oczywiście Samsung dane modele sprzedaje w danym regionie, ale już recenzje można poczytać w necie z różnych krajów, nie każdy zwróci uwagę na inny numer serii S7 to S7. ;)

 • cyc997

  A może to jakoś s7 lite? To byłoby w stylu samsunga i w sumie całkiem niegłupie. Układy mediateka z serii helio są bardzo udane. Sam korzystam z telefonu na helio x10 i powiem tak są tańsze od snapdragonów serii 61x a są dużo szybsze (snapdragon 615 + 2GB RAM przy rozdzielczości 720p wykręcił 29k w antutu, natomiast helio x10 + 2GB RAM przy rozdzielczości wyświetlacza 1080p osiągnął 52k). To mój pierwszy SoC od mediateka gdzie śmiało mogę powiedzieć że nie ustępuje snapdragonowi, a nawet wypada lepiej (oczywiście w swojej półce cenowej), nawet GPU w helio x10 jest lepsze od adreno 405 ze snapdragona 615 i pewnie kolejny mój telefon również będzie już na mediateku.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona