Ważne

HTC 10 ląduje w GFXBench – specyfikacja nie do końca zgadza się z ostatnimi przeciekami

Nadmiar przecieków potrafi wprowadzić niemało zamieszania. Jeszcze długo będziemy pamiętać, z jakimi zwrotami akcji mieliśmy do czynienia w przypadku Xiaomi Mi 5 (chociaż akurat w jego przypadku doskonale sprawdziło się powiedzenie, że w każdej plotce tkwi ziarno prawdy). Podobnie sytuacja wygląda z HTC 10, o którego specyfikacji doniósł nam tym razem GFXBench.

Według benchmarku, smartfon został wyposażony w 5,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), wykonany w technologii Super LCD 5, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, układ graficzny Adreno 530, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 12 Mpix, kamerkę 5 Mpix na przodzie oraz moduł NFC, zaś pracą całości zarządza Android 6.0.1 Marshmallow.

HTC 10 GFXBench

Jedno z ostatnich doniesień na temat HTC 10 sugerowało, że podstawowy wariant flagowca otrzyma 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, podczas gdy 4 GB RAM dostanie tylko wersja, wyposażona również w 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Z drugiej strony od dłuższego czasu wspominało się o 4 GB RAM w „standardzie” i na to właśnie wskazują informacje, podane przez FGXBench. Jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz, ponieważ zarówno Galaxy S7/Galaxy S7 Edge, jak i LG G5 mają tyle pamięci operacyjnej.

Z kolei Xiaomi Mi 5 dostępny jest w wariantach zarówno z 3 GB, jak i 4 GB RAM i sytuacja może powtórzyć się też w przypadku Huawei i P9 oraz P9 Pro/Plus, gdyż na to wskazują ostatnie przecieki. HTC może również zainspirować się LG i wypuścić na rynek wersję Lite z 3 GB pamięci operacyjnej i Snapdragonem 652. Jak widać, opcji jest wiele i dopiero 12 kwietnia rozwieją się wszelkie wątpliwości.

*Grafika wyróżniająca została opublikowana na oficjalnym koncie HTC India i potwierdza, że smartfon będzie miał klawisze funkcyjne nie na ekranie, a pod nim

Źródło: GFXBench, HTC India

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona