W 2017 roku Apple może zaprezentować “wyjątkowego” iPhone’a

Każdy iPhone jest wyjątkowy. Apple, wkładając bardzo dużo wysiłku w przygotowanie każdego modelu, udowadnia, że każda kolejna generacja jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Producent sukcesywnie poszerza również swoje smartfonowe portfolio. Już po raz kolejny słyszymy, że w 2017 dołączy do niego 5,8-calowy iPhone. Wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne, bowiem pojawiły się następne doniesienia na jego temat.

Ming-Chi Kuo, analityk z KGI Securities, przewiduje, że w 2017 roku na rynku zadebiutuje zupełnie nowy iPhone, wyposażony w 5,8-calowy wyświetlacz AMOLED. Co więcej, ma on być obustronnie zakrzywiony, tak, jak ma to miejsce m.in. w przypadku Samsunga Galaxy S6 Edge Plus. To jednak nie koniec nowości. Apple ma podobno też odejść od stosowanego od kilku lat wzornictwa i zdecydować się zaobloną, szklaną obudowę na pleckach smartfona – jedynie ramka pozostanie metalowa. Urządzenie ma zostać również wyposażone w bezprzewodowe ładowanie oraz dodatkowe zabezpieczenia biometryczne, jak na przykład skaner tęczówki oka. Co ciekawe, całość ma być mniejsza od iPhone’a 6S Plus.

Ming-Chi Kuo zakłada dwa różne scenariusze, jak może wyglądać smartfonowe portfolio Apple w 2017 roku. Pierwszy z nich to taki, że na rynku pojawi się 4,7-calowy iPhone z płaskim wyświetlaczem LCD oraz 5,8-calowy iPhone z obustronnie zagiętym ekranem AMOLED. Wszystko jednak zależy od możliwości “przerobowych” dostawców tego komponentu. Jeśli nie byliby oni w stanie zapewnić wystarczającej liczby egzemplarzy, to Apple miałoby się zdecydować na prezentację 4,7- oraz 5,5-calowego iPhone’a z płaskim wyświetlaczem LCD, natomiast opcja 5,8-calowa z AMOLED-em pozostałaby wersją limitowaną/ekskluzywną.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Apple diametralnie zmienia wygląd swoich smartfonów co dwa lata. Jednak pojawiają się głosy, że iPhone 7 będzie podobny do poprzedników, a dopiero jego wersja S zostanie zupełnie odmieniona. Czy tak się stanie – okaże się w ciągu następnych tygodni/miesięcy, kiedy zaczną spływać do nas bardziej wiarygodne doniesienia na ten temat.

Źródło: MacRumors

Komentarze

 • sprite1080

  A samsung bezczelnie od dwoch lat ich kopiuje! Koreanskie dranie!
  update: dodam :) bo strasznie tu sie poważnie zrobiło :)

  • y

   Popatrz jak te beszczelne szmaty podczas prezentacji S7 skopiowały Glance Screen z Lumii, którego miały od lat i jeszcze powiedzieli, że to ich innowacja, i że TO ONI BYLI PIERWSI!!!
   Za takie coś MS powinien ich za ryj do sądu wsadzić przed sędziego.

   • Kesha

    Sugerujesz, że jakakolwiek firma z tego segmentu jest w 100 % fair ? Gdyby taka firma istniała utonęła by na samym starcie. Marketing to podstawa a konferencja to jego najwieksza część. Masz klienta, masz kasę, dyktujesz trendy.

  • Xeo

   Sam nie wiem czy troll

  • Gosc

   Chlopie ty chyba nie widzisz co poszesz apple to syfff nad syfy trol patentowy kradnie pomysly patentuje i twierdzi ze to jego pomysl jak chocby pruba opantentowania ” prostokąta”

   • LCD

    chyba nie zrozumiałeś żartu kolegi wyżej. chodzi o to, że Samsung już od 2 lat produkuje smartfony z zakrzywionym ekranem a wyjdzie taki iPhone i Apple będzie pozywał do sądu o kopiowanie ich wyglądu :P

    • sprite1080

     dzięki :)

 • Tomasz Salich

  Ciekawe czy rzeczywiście się sprawdzi. Równie ciekawe jak to czy będzie tak samo jak z dzieleniem ekranu – na Samsungu było wcześniej ale dopiero na iPadzie Pro jest rzeczywiście użyteczne, przynajmniej ja na swoim Samsungu nie widzę takiej możliwości użycia jak w przypadku iPada Pro :( Niestety Apple nawet jak coś ukradnie i wypuści od siebie to w ulepszonej formie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona