Ważne

Samsung patentuje rozwijany wyświetlacz. Genialne w swojej prostocie

Jeśli uważacie, że wyświetlacze w nowych telefonach są zbyt duże, ale jednocześnie potrzebujecie dużego ekranu, to jest szansa, że niedługo Samsung rozwiąże ten problem.

Niedawno w amerykańskim urzędzie patentowym pojawił się nowy patent koreańskiego producenta. Schematy przedstawiają urządzenie z wysuwanym (zwijanym) ekranem. Moim zdaniem to pomysł genialny w swojej prostocie. Już jakiś czas temu Samsung prezentował elastyczne wyświetlacze i teraz wreszcie byłoby dla nich świetne zastosowanie. Z grafik wynika, że ekran będzie lekko wygięty, ale i takie rozwiązanie już Samsung pokazywał chociażby w Galaxy Nexus czy Galaxy Round. Jedyny problem jaki dostrzegam to zmieniające się proporcje ekranu, a co za tym idzie dostosowywanie się ich do aplikacji.

Niestety nie jest pewne czy patent ten zostanie kiedykolwiek wykorzystany, gdyż Samsung ma już wiele niewykorzystanych i też ciekawych patentów. Ja na pewno będę trzymać kciuki, by taki telefon się pojawił, bo to by była mała rewolucja.

Kupilibyście takie urządzenie? Zainteresowałby Was taki telefon? Dajcie znać w komentarzach, co Wy myślicie o takim rozwiązaniu.

elastyczny_wyswietlacz_samsunga

Źródło: androidcommunity.compatentlymobile.com, techradar.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona