Chcąc zamienić iPada Pro 9,7″ w “komputer” będziesz musiał wydać dodatkowe 1200 złotych

Wczorajszego wieczoru wszyscy skupili się wokół braku efektu WOW (“one more thing…”) na konferencji, z którego Apple przecież jest doskonale znane. Zaprezentowano za to iPhone’a SE (wnętrzności z 6S, wygląd z 5S), nowe paski do Apple Watch i mniejszego iPada Pro. O tym ostatnim sam producent mówi, że będzie w stanie zastąpić nasze laptopy. Ale żeby móc go zamienić w namiastkę laptopa, trzeba będzie dużo zapłacić.

Najtańsza wersja 9,7-calowego iPada Pro wyceniona została na 2999 złotych, ale osoby bardziej wymagające skierują swój wzrok ku wersji z LTE – za 3599 złotych. W obu przypadkach mowa jest o naprawdę dużej sumie, na której wyłożenie – za tablet – coraz mniej z nas uważa za stosowne (bo rozsądne to zdecydowanie złe słowo). Do tego dochodzi koszt akcesoriów, o którym wczoraj nie wspominaliśmy.

Klawiatura Smart Keyboard, która jest jednym z najciekawszych akcesoriów Apple, kosztuje 699 złotych (dla iPada Pro 12,9″ – 799 złotych). Zatem już koszt zestawu wzrasta do 3698 złotych w przypadku wersji z WiFi lub 4298 złotych w przypadku LTE. A to wciąż nie wszystko, bo dobrze by było mieć możliwość wykorzystania “najlepszego akcesorium, jakie Apple stworzyło w historii” (słowa Tima Cooka), czyli Apple Pencil. A to dodatkowy koszt wynoszący 479 złotych.

To oznacza, że chcąc mieć tablet z klawiaturą i rysikiem trzeba wydać w przypadku najtańszej wersji (32GB WiFi) 4177 złotych (LTE: 4777 złotych).

Będę przewrotna i nie odpuszczę sobie tego komentarza: cena mocniejszego, a wciąż najbardziej podstawowego wariantu Surface Pro 4 zaczyna się od 4499 złotych (z dyskiem SSD 128GB, Intel Core m3, 4GB RAM i rysikiem w zestawie). Niestety jednak, w tym przypadku za klawiaturę Type Cover trzeba zapłacić 649 złotych – chyba że skorzysta się z aktualnie trwającej promocji (do 15 kwietnia), w której to otrzymujemy ją gratis.

Inne akcesoria do iPada Pro 9,7″ kosztują odpowiednio:

 • Smart Cover: 229 złotych,
 • silikonowe etui: 329 złotych.

źródło: Apple

Komentarze

 • |

  Jedyne, co ktoś wykorzystujący komputery do profesjonalnych zadań może zrobić na widok tego czegoś z systemem z telefonów dla striptizerek, to uśmiechnąć się z politowaniem.

  • Stąd “komputer” ;)

   • |

    Ja tylko dodatkowo kopałem leżącego, nie krytykowałem tego wpisu ;)

    Swoją drogą, jakie epl musi mieć mniemanie o inteligencji swoich klientów, jeśli pozwala sobie na takie jawne idiotyzmy, jak przytoczony przez Ciebie opis Apple Pencil… Oni sobie ewidentnie robią chwilami jaja. Plotą na scenie te głupoty o emejzingu i swojej megasuperhiperinnowacyjności, a potem za kulisami zaśmiewają się do rozpuku z reakcji swoich wyznawców.

    • Wiem, wiem ;) Ale i tak wolałam to wyprostować, żeby inni nie pomyśleli, że ja serio o komputerze ;)

    • PW

     oglądałem jakieś testy porównawcze Ipada Pro i Surface Pro (chyba 4) w kwestii właśnie rysików i podobno wygodniej używa się tego z Ipada :)

 • Anty no life :)

  Nie da sie zmienic ipada pro w komputer… to zawsze bedzie tylk otablet z movilnym systemem operacyjnym bez mozliwoscie podpiecia myszki, zewnetrznych dyskow, podlavzenia do donemy, bez deskopowych programow.

  • krzysiekb92

   z podłączeniem myszki się nie zgodzę, Jailbreak to umożliwia.

   • Anty no life :)

    No wlasnie… lamanie sorzetu zeby zrobic cos co… ma kazdy …

   • Nawet na Androidzie jest wbudowana obsługa myszek… Apple pewnie za eok wyda iMouse do iPadów za $299 sztuka.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Otóż to – nieważne co do niego by nie dołożyć, system się przez to nagle nie zmieni.

 • Steve Jobs tłumaczy dlaczego iPad Pro to ergonomiczna i wzornicza porażka
  https://www.youtube.com/watch?v=39xLlLoSda0

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona