Ważne

Lenovo (Moto) trzyma poziom. Smartfon za 500 złotych właśnie dostał Androida 6.0 – w Polsce

Wczorajszego wieczoru zadzwonił do mnie znajomy z radosną nowiną: jego Moto G drugiej generacji otrzymała aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Był tym faktem bardzo zdziwiony, bo żył w przekonaniu, że jego sprzęt – zaprezentowany przecież pod koniec 2014 roku – nie dostanie już żadnej nowszej wersji systemu, a tu proszę: jest. Ale tego akurat można było się spodziewać – w październiku producent opublikował listę urządzeń, które mogą się spodziewać Marshmallow i Moto G 2nd gen się na niej znajdowała. I teraz po prostu dotrzymał słowa.

Aktualizacja waży ok. 450MB i dostępna jest w trybie OTA (over the air). Nowa wersja systemu wnosi ze sobą przede wszystkim trzy istotne nowości: tryb Doze, dzięki któremu telefon powinien dłużej pracować na jednym ładowaniu, możliwość zaimplementowania karty pamięci jako pamięć wewnętrzna, co rozwiązuje problem małej ilości pamięci dostępnej dla użytkownika oraz zmienione są kolory samego interfejsu.

Moto G drugiej generacji kosztuje aktualnie ok. 499 złotych. Tym bardziej cieszy fakt, że urządzenie to – wcale nie najnowsze i wcale nie najdroższe – otrzymało aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow.

Dzięki Michał i Marcin!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona