Ważne

Ceny nowego, 9.7-calowego iPada Pro startować będą z poziomu 599 dolarów

Przez długi czas myśleliśmy, że na marcowej konferencji Apple zaprezentuje iPada Air 3. Niedawno okazało się jednak, że byliśmy w błędzie, gdyż 21 marca zadebiutuje 9,7-calowy iPad Pro. Jest to już niemal pewne. Zwłaszcza, że pojawił się kolejny przeciek na jego temat. Tym razem dotyczący ceny nowego tabletu.

Na samym początku warto przypomnieć, ile kosztuje 12,9-calowy iPad Pro:

  • 32 GB (Wi-Fi) – 799 dolarów/3999 złotych,
  • 128 GB (Wi-Fi) – 949 dolarów/4699 złotych,
  • 128 GB (Wi-Fi + LTE) – 1079 dolarów/5299 złotych.

Serwis źródłowy donosi, że cena 9,7-calowego iPada Pro zaczynać się będzie od 599 dolarów za wariant z samym Wi-Fi i 32 GB pamięcią wewnętrzną. W sprzedaży z całą pewnością pojawi się również model 128 GB (Wi-Fi) oraz 128 GB (Wi-Fi + LTE). Czy Apple zdecyduje się na podobne „odstępy” w cenach, jak w przypadku 12,9-calowego iPad Pro – na obecną chwilę (niestety) nie wiadomo.

Mniejszy iPad Pro będzie pierwszym w historii tabletem o podobnej przekątnej wyświetlacza, którego koszt zacznie się od 599 dolarów. W przeszłości bowiem istniała granica, którą ustalała kwota 499 dolarów – tyle trzeba zapłacić za podstawowy wariant iPada Air 2. Jednak ten ma dwa razy mniej pamięci wewnętrznej (16 GB vs 32 GB), więc wyższa cena jest uzasadniona.

Serwis, powołujący się na swoje źródła twierdzi, że 9,7-calowy iPad Pro nie ma na celu zastąpić iPada Air 2. Nie ma więc co liczyć, że jego cena zostanie wkrótce obniżona. Nie wiadomo jednak, kiedy zobaczymy iPada Air 3. Wiąże się to z faktem, że pierwsza odsłona tabletu zalega jeszcze na stanach magazynowych resellerów, co automatycznie wyklucza prezentację trzeciej generacji. Przynajmniej do czasu, aż sytuacja ulegnie zmianie.

9,7-calowy iPad Pro ma zostać wyposażony w identyczne podzespoły i komponenty, jak jego 12,9-calowy pierwowzór: procesor A9X, 4GB RAM, cztery głośniki, złącze Smart Connector, które umożliwi podłączenie proporcjonalnie mniejszej, dedykowanej klawiatury oraz wsparcie dla Apple Pencil. Jedyną różnicą ma być zastosowanie 12 Mpix aparatu (zamiast 8 Mpix) z możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 4K wraz z towarzyszącą diodą doświetlającą LED.

*Na grafice wyróżniającej iPad Pro

Źródło: 9to5Mac

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona