Ważne

Aplikacja Twittera dostępna już dla użytkowników Windows 10 Mobile

Windows 10 i jego wersja Mobile (przynajmniej w założeniach) mają być zupełnie nowym rozdziałem w historii Microsoftu. O ile ten pierwszy cieszy się szybko rosnącą popularnością, to drugi wciąż ma problemy, aby przekonać do siebie nowych użytkowników. Jednym z naczelnych powodów jest osławiony już brak kluczowych (czyt. dla wielu najważniejszych) programów. Te jednak sukcesywnie pojawiają się na nowej platformie.

Od kilkunastu dni posiadacze smartfonów z Windows 10 Mobile mogą pobierać „uniwersalną” aplikację Instagrama (choć jeszcze w wersji beta). Teraz natomiast przyszedł czas na najnowszą wersję Twittera, którego można używać także na desktopach oraz tabletach. Liczba urządzeń z „najświeższą” odsłoną mobilnych okienek od wczoraj sukcesywnie rośnie – Microsoft bowiem rozpoczął proces aktualizacji. Oznacza to więc, że z obu aplikacji będzie mogło skorzystać naprawdę sporo użytkowników.

Twitter na Windows 10 Mobile wyposażono w dwa motywy (jasny i ciemny), możliwość tworzenia wiadomości grupowych, nagrywania, edytowania oraz publikowania filmów oraz cytowania tweetów innych użytkowników. Dodatkowo odświeżono nieco moduł wiadomości, przez co ma być on łatwiejszy i bardziej intuicyjny w obsłudze.

Twitter Windows 10 Mobile

Twitter jest aplikacją uniwersalną, co oznacza, że dostosowuje swój wygląd i układ treści do urządzenia, na jakim się go używa. Co ciekawe, aż 90% interfejsu oraz modeli interakcji jest „współdzielona” pomiędzy desktopami, tabletami i smartfonami. Pozostałą część trzeba było jednak dostosować oddzielnie dla każdego z nich:

When bringing the app to mobile phones we carefully considered each section of Twitter and how the user interaction translates from desktops and tablets. We found that 90 percent of the UI and interaction models could be shared from these devices to mobile phones, but there were places where we decided to make adjustments to optimize for each.

Angela Lam, Twitter product designer

Źródło: Windows Store przez Venture Beat

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona