Ważne

HTC nie zwalnia tempa i aktualizuje kolejny smartfon – tym razem One E8 do Androida 6.0.1

Tajwański producent właśnie wypuścił aktualizację dla kolejnego swojego modelu. Tym razem ucieszą się właściciele plastikowego odpowiednika One M8, czyli One E8. Model ten otrzymał właśnie aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow.Jest to już kolejny z modeli HTC, który otrzymuje aktualizację do najnowszej wersji Androida, a przypomnę Wam, że został on zaprezentowany w połowie 2014 roku.

pobieranie-marshmallow

Aktualizacja jest dostępna z poziomu telefonu przez OTA (Over-The-Air) i jest podzielona na dwa etapy. Ze względu na rozmiary paczek z aktualizacją (57 MB + 1,06 GB) lepiej ściągnąć je przez WiFi. Proces instalacji obu tych paczek zajmuje prawie godzinę, więc lepiej uzbroić się w cierpliwość. Należy  też pamiętać, że instalacja wymaga sporo energii i telefon nawet po pobraniu paczki nie zacznie jej instalować, jeśli baterii będzie mniej niż 35%.

Nowa wersja Androida wprowadza wiele ulepszeń, takich jak funkcja Doze, czyli ulepszone zarządzenie energią, gdy telefon jest uśpiony, a także daje większą kontrolę nad uprawnieniami aplikacji. Wreszcie pojawiła się też opcja ponownego uruchomienia urządzenia, której wcześniej nie było. HTC wraz z aktualizacją Androida zaktualizowało także nakładkę HTC Sense do wersji 7.0. czyli taką, jaka jest we flagowym modelu M9.

Dajcie znać czy Wy też możecie już pobrać aktualizację i jak telefon sprawuje się po aktualizacji ;).

Komentarze

 • Tyran1918

  Microsoft również zaczął aktualizować od dzisiaj swoje modele z WP 8.1. Trochę późno, ale lepsze to niż nic.

  • DanSlenders

   Microsoft porzucił wszystkie Lumie x2x oprócz 1520.
   Ciągle lepsze niż nic?

   • Tyran1918

    Tamte modele mają mieś aktualizację później. Nie ma nigdzie informacji, żeby Microsoft zrezygnował z aktualizacji starszych modeli.

    • DanSlenders

     This list includes a limited set of Windows Phone 8.1 devices and does not include some devices that are currently running Windows 10 Mobile in the Windows 10 Mobile Insider program. As Windows 10 delivers significant new innovations, many older devices are not able to successfully upgrade without an impact on the customer experience. Our goal is to only offer the Windows 10 upgrade to devices that we are confident can continue to deliver a good customer experience.

     • Tyran1918

      Właśnie znalazłem to przed chwilą. Już takie tłumaczenie widziałem nieraz w świecie Androida… Zobaczymy, czy to ostateczna lista modeli, czy jednak aktualizacja będzie później.
      Brak aktualizacji np. dla Lumii 920 to chyba tylko zła wola producenta, ponieważ parametry tego modelu nie odstają od nowszych modeli.

     • DanSlenders

      W zasadzie to wgniatają w fotel takie coś jak 435 czy 532

     • Tyran1918

      Ciekawie jak będą się tłumaczyli z tej systuacji. Dla mnie to jest zrozumiałe, ponieważ M$ woli, żeby kupować nowe modele, ale sporo ludzi szanowało WP właśnie za aktualizacje, a nie tak jak z Androidem, że producent nagle postanawia zakończyć wsparcie swojego sprzętu bo mu się to nie opłaca. Rozumiem, że modele z 512 MB RAM mogą zostać porzucone, ale wszystkie modele z 1 GB RAM powinny ją dostać.

 • Jaro

  Wczoraj wieczorem była dla E8 z Play. Jeszcze zbyt mało czasu, żeby cos napisaćkonkretnego

 • jmg2

  Dwa dni temu ukazała się też aktualizacja dla desire 816

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona