Ważne

Karta microSD jako pamięć wewnętrzna w Samsungu Galaxy S7 (edge)

Czytając komentarze pod wpisami o Galaxy S7 czy LG G5 można zauważyć, że znaczna część potencjalnych klientów jest zawiedziona brakiem w nich funkcji natywnie wspieranej przez Androida Marshmallow: możliwości ustawienia karty SD jako pamięci wewnętrznej w telefonie. Co więcej, można wywnioskować, że dla niektórych z nich jest to czynnik decydujący czy kupić bądź nie danego smartfona.

Dla tych, którzy byli lub są zainteresowani S7 mam dobrą informację – w 7 prostych krokach można skorzystać z tej opcji. Jak się okazuje, Samsung nie zablokował tej funkcji tylko ją skrzętnie ukrył w UI. Sposób na podłączenie karty microSD jako pamięci wewnętrznej znalazł Paul MoDaCo O’Brien. Co więcej, jego metoda pozwala również na ustawienie w ten sposób tylko części nośnika danych, a potrzeba do jej wykonania jedynie komputera. W przeciwieństwie do innych typów podobnych operacji ta nie wymaga roota, a więc nie ma ryzyka utraty gwarancji.

Cały tutorial w oryginale możecie znaleźć tutaj, aczkolwiek jeśli nie radzicie sobie z językiem angielskim, zajrzyjcie do zaprzyjaźnionego bloga galaktyczny.pl, gdzie znajdziecie poradnik w języku polskim.

Dajcie znać czy taka możliwość zmieni wasze podejście do najnowszych flagowców Samsunga, czy sam fakt, że producent tę funkcję zablokował, jest już dla was dyskwalifikujący.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona