Ta klawiatura zmieni Twój tablet w maszynę do pisania!

Rynek akcesoriów do urządzeń mobilnych jest tak ogromny, że nawet mityczny Herakles nie byłby w stanie go uporządkować. Nie da się bowiem ukryć, że jest on pełny wszelkiego rodzaju badziewia i wśród tej wszechogarniającej tandety trudno znaleźć prawdziwe perełki. A taką z całą pewnością jest klawiatura, która zmieni tablet w retro maszynę do pisania.

Nie od dziś wiadomo, że moda wraca i co jakiś czas mamy deja vu. Sięgamy wtedy do zakamarków swoich schowków, wyciągając zapomniane przez lata i pokryte grubą warstwą kurzu rzeczy. Technika jednak idzie do przodu i choć czasami mielibyśmy ochotę cofnąć się do czasów swojego dzieciństwa, aby znów móc korzystać z technologicznych dinozaurów, to niestety swoją funkcjonalnością niezbyt by się obecnie nam przysłużyły.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby połączyć stare z nowym. Tak właśnie powstała Qwerkywriter – klawiatura, która jest niemal wierną kopią maszyny do pisania. Niemal, bowiem zamiast rolki, na którą nawija się papier, jest podstawka, służąca za podstawkę dla tabletu (maksymalnie 10 cali i około 1,5 cm grubości). Nie ma tam jednak żadnych złącz – komunikacja odbywa się przy pomocy technologii Bluetooth. Całość zasilana jest przez akumulator litowo-jonowy, który pozwoli na nawet trzy miesiące pracy na pojedynczym ładowaniu.

Na uwagę zasługuje również fakt, że klawisze po naciśnięciu wydają charakterystyczny dla maszyny do pisania dźwięk. Zamontowano nawet specjalną wajchę, która w domyśle działa jak enter, choć można przypisać jej również inną funkcję. Całość wykonana jest z aluminium i ma wymiary (około) 33x18x6,5 cm i waży 1,4 kg.

Qwerkywriter kosztuje 349 dolarów. Producent oferuje bezpłatną wysyłkę również do Polski. Należy jednak pamiętać, że mogą zostać doliczone ewentualne opłaty.

Źródło: Qwerkywriter przez Ubergizmo

Komentarze

 • Stefan P.

  Nawet gdyby kosztowała 25 $, to po jednym dniu zabawy, będzie służyła do zbierania kurzu.

 • Maciej Szymczak

  Poszukałem więcej informacji i wynika z nich że to najzwyklejsza klawiatura bluetooth z klawiszami retro zamontowanymi w miejscu oryginalnych prawdopodobnie są one nawet przyklejone do oryginalnych klawiszy :D coś takiego każdy z minimalnym zacięciem technicznym i pewnym nakładem czasu może zrobić za ułamek ceny powyższego produktu, dodatkowo personalizując całość bardziej pod siebie ;) potrzebny tylko Dremel i trochę wyobraźni ;)

  • zwojek

   Tak, jednakże jest to klawiatura mechaniczna, zatem feeling jest o niebo lepszy od każdej membranowej. Mimo to cena o co najmniej połowę za wysoka.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona